Nema kod nas

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
Post Reply
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Nema kod nas

Post by Pezzo »

Trazim neka pomagala i ne mogu ih naci, pa ako neko ima neku informaciju neka se javi.

1.

Image

znam da sve moze da se napravi, ali bih radije kupio gotovo jer uvek ispadne "od Soluna..."


2.

Image
Ovih lukova ima vise modela, da ne stavljam sada sve. Takodje me interesuju iskustva onih koji su ih vec koristili. Konkretno me interesuje do koje debljine moze da se reze. Za moju ubodnu pise da reze do 135 mm, pa bih probao sa ovim lukovima.

3.

Image
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

Ovo sa slike br. 1 sam do skora vidjao na kupindu...
Last edited by saša on 03 Apr 2013 20:06, edited 1 time in total.
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ima nekih stegica po oglasima, to sam video ali mi izgleda slabasno. A ima i neki koji prodaje masu stvari od Wolfcraft-a, ali nema ove ramove za ubodnu. To nije ni mnogo skupo, ali eto niko ne prodaje. Trebaju mi jos neke zezalice, ali cu izgleda morati da napravim spisak i narucim iz inostranstva, da ne jurim jedno po jedno. Da sam trgovac, radio bih drugacije, pa ih i ne razumem kad prodaju 50 vrsta glodalica a samo 5 vrsta glodala :) Ja bih to obratno radio :)

P.S.
DataS, pa na te sam mislio kad sam napisao da mi slabasno izgledaju.
Last edited by Pezzo on 03 Apr 2013 22:31, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14946
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko se secam preko Milumena mozes da narucis bilo sta od wolfcrafta. Samo ti treba kataloski broj.
Ako nemaju na lageru, onda se ceka nesto reda 15-tak dana.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Ima filos cacak.
smirglaj nikad dosta
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

da ja sam kupio jednu stegu sa neke stare masine u cacku kod otasa a mozda i na buvljaku
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Odlicno ako moze da se naruci. Ja sam jednom video taj sajt od Milumena i trazio po njemu. A Radenka nisam razumeo na sta je mislio, pretpostavljam na stegu sa ekscentrom, ali se ja nisam snasao na Filos-ovom sajtu i nisam nista nasao. Pretpostavljam da mozda na linkovanom sajtu Omas-a imaju.

Zatim, video sam u Wobyhaus onu masinicu Vomax sa rotacionom smirglom, 1300 w, ali su im sve cetke koje imaju za metal. Sama ta cetka je skupa, ali problem je sto nemaju najlonske, ovakve:

Image
inace jedna takva masinica sa takvom cetkom kosta oko 500 evra, a ova je oko 12000, a ova cetka sto je nemaju kosta u Italiji 100 evra. Ja sam jednu odlicnu video ranije kod onog Tesica na buvljaku, pre jedno 3-4 godine i ne uzeh je, imala je provrt 30mm i dugacka jedno 15cm, ziv sam se pojeo, a dugo je drzao neprodatu. Pa sam ga posle jednom zvao da ga pitam gde je nabavio i rekao mi je da je imao sajamski uzorak. Ima i neki u N.Sadu koji pravi razne industrijske cetke, ali lakse mi je i da kupim kasnije na zapadu kad budem isao jer mi nista nije hitno. Samo, malo nasi trgovci vode racuna o snabdevenosti, pa eto moramo i da kontaktiramo ovako i da se snalazimo :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14946
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Izgleda da je wolfcraft prestao da pravi ovaj dodatak za prebacivanje sa ubodne na modelarsku.
Na njihovom sajtu i u katalogu ga nema, ima samo varijanta stola, ali bez bez dodatka dodatka.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Da, i to me je zaintrigiralo, voleo bih da vidim kako radi ubodna posao modelarske, da li je dostojno zamenjuje :) A taj crveni ram izgleda ima u kompletu dodatak za drzanje tanke testerice. To sam primetio na videu sa youtube. I taj crveni jeste manji u odnosu na model Jumbo, ali je zgodniji ako se nesto reze iz ruke. Ja sam rezao neke krivine na mdf od 4 cm, ali se krivila testerica, istina ne mnogo, pa sam doterivao smirglom. Ali korisno je imati taj ramcic i nabavicu ga pre ili kasnije, tim pre sto imam neke ideje gde ce mi biti od koristi.
Imam ja jedan neuspeli pokusaj, navario sam neke profile da bih to napravio, ali mi bas nije uspelo, a nemam mnogo strpljenja da ispravljam, pa bih radije to kupio.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Ako se uzme ceo set, košta 130€. Ja sam se oduševio kad sam video šta sve može ovaj set. Samo da radi kao na snimku :).
Deluje kvalitetno na oko, ali ...
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Vidim da imaju i one tanke testerice po ceni od 5,25€ za 24 kom ili 15,75€ za 96 kom. Ko ide preko u skorije vreme :)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa ne znam Lazovicu za cenu kompleta, vidjao sam cene na netu samo za ramove i taj manji je oko 25e, a jumbo je mislim oko 50e, a dok ga neko donese kostace sigurno vise. U svakom slucaju, ako je za hobi, ne mozes da se pretrpavas masinama jer za sve treba i prostora. To kazem imajuci u vidu da mi to najcesce drzimo po stanovima i kucama gde zivimo. Ni fabrike nemaju sve alate, nego samo ono sto im treba za proizvodni program. Samo testera postoji ko zna koliko vrsta i ne moze se sve imati, nego pravis kompromis pri nabavci alata, da se ne pretrpavas a da imas da po nesto uradis, tek da zadovoljis svoje zelje za kreativnoscu.
Post Reply