kako se zove ovaj spoj na nashki - koji alat?

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
User avatar
CroWiz
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 11 Feb 2013 12:37
Location: Zagreb Zapad

Post by CroWiz »

OK sad mi je manje vise sve jasno. Sto mislite, za koju pocetnicku glodalicu bi najlakse nasao dve takve cahure?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

reci cemo ti kad upises u profilu mesto stanovanja !!!:prsgore:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
CroWiz
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 11 Feb 2013 12:37
Location: Zagreb Zapad

Post by CroWiz »

A u Zagrebu sam, potegnem i do Graza.

Za te cahure .. mislim da je najbolje da su sto uzhe, kao i svrdlo, da se mogu raditi sto ostriji uglovi.


z
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kolika je caura, zavisi od glodala koje koristis.
Ako koristis glodalo od recimo 3mm, najmanja caura koju mozes da stavis je nesto reda 5mm unutrasnjeg precnika, to ce reci oko 7 spoljasnjeg, mada je i to dosta nategnuto (malo je samo po milimetar izmedju glodala i caure prilicno nategnuto).

Naravno, sto je glodalo tanje, to manju dubinu mozes njime da postignes i moras da ides sa manje skidanja materijala (inace puce glodalo).

Sto se tice izbora glodalice koja uopste ima caure, pa plus i da ima ovakvu garnituru, to vec moras malo da pogledas po katalozima. Postoje i neke "univerzalne" caure, ali i one su samo delimicno univerzalne, posto se ipak sistemi prihvata razlikuju od glodalice do glodalice.
User avatar
CroWiz
Precizni šegrt
Posts: 53
Joined: 11 Feb 2013 12:37
Location: Zagreb Zapad

Post by CroWiz »

evo ovdje jedna od manje od 100eur, dakle pocetnicka.

bosch 1200 ae
http://www.elektromehanika-bratkovic.hr ... -1016.html

u opisu opreme stoji da ima kopirnu cahuru (2 609 200 138)
ta je pak izgleda od 13mm

znaci trebam jos jednu od ..? mm, i na konju sam :)

ILI

samo kupim http://www.prosourcecenter.com/servlet/ ... lay/Detail (da li to odgovara na navedenu glodalicu?)

hvala

z
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Ovaj set sa slike je ono što ti treba. Koliko mi se čini, i ta glodalica ima tzv. sds prihvat kopirne čahure pa bi se, prema tome, i na nju mogla montirati kopirna čahura iz prikazanog seta.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako koristis glodalo od 3mm pored caure od 13 treba ti i caura od 19mm, a takvu bosch nema.
Ako koristis glodalo od 6mm, treba ti druga caura od 13+2*6=25mm, sto takodje ne postoji
http://www.bosch-pt.com/gb/en/accocs/Ac ... h-routers/

Mada, mislim da ne bi trebalo da bude problem da ti bilo koji strugar prepravi tu od 13mm (zbog SDS prihvata na glodalicu), i za tako prepravljenu napravi odgovarajuce caurice, recimo od 10 i 16mm, ili 8 i 14 (oba u varijanti glodala 3mm).
Post Reply