stega za poprecno spajanje daski

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ovi zračni klipovi po meni baš i nisu nešto posebno ko zna kolko je to stajalo pa bi to trebalo srediti.

Po mom mišljenju ako ideš na neke klipove za pritisak oliti stezanje onda bi ti bilo najbolje onako kako je rekao i Saša male dizalice od auta a one imaju pritisak 2 tone i po meni su puno pouzdanije u radu nego zračni klipovi.

Ako malo prođe neka gumica pušta zrak i gotovo a da to bude idealno ispravno sa zrakom nećeš nikada dobiti UVJEK negdje malo pušta a to ti govorim iz višegodišnjeg iskustva sa kamionima i njegovim sistemima zraka nikada na zelenu granu uvjek negdje malo pušta NEMA tog koji je zadihtan kako spada.

Jega malo sam ošao of topik ALI sve je to u vezi sa komprimiranim zrakom,nezamjerite.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
GajaG
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 26 Jan 2010 18:24
Location: Mrkonjic Grad

Post by GajaG »

Evo da se i ja malo ukljucim. Problem sa tim auto dizalicama je sto ne mogu raditi u obrnutom polozaju, to jest da vise naglavacke kao na ovoj slici. Znaci morale bi da stoje dole pri zemlji ali dalo bi se napraviti. I ja sam imao u planu da radim takvu presu ali sam pristupio jednostavnijem rjesenju. Naime napravio sam sebi stege od dvije cijevi a materijal za stezanje ide izmedju u sendvic tako da sto se vise steze te dvije cijevi se vise priljubljuju uz materijal i nedaju mu da se izbaci na sredini. Imaju slike slicnih rjesenja i na ovoj temi.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Prakticniji su vazdusni klipovi kad se povezu u sistem i svi odjednom stegnu istom silom. I kad treba da se otpusti, samo se ispusti vazduh. Ovi klipovi sa linka jesu polovni i od neke vece prese, a mozda su i dobri. U slucaju i da po negde malo pustaju, to ne moze biti vise nego sto kompresor moze da drzi. Verujem da ima i novih na trzistu, a i manjih. Uglavnom, to bi bilo jako dobro resenje.
Post Reply