Šablon za okivanje vrata

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
Post Reply
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Šablon za okivanje vrata

Post by Đorđe »

Ovo jedna zanimljiva stvarčica! Ovih dana sam imao priliku da je probam na nekim ulaznim vratima :tummenupp:


Image

Image

Image
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

Đorđe jer možeš malo bliže da objasniš kako se krosti ovaj šablon. Imam i ja šablon ali nije da mije jasno kako uz pomoće da izbušim rupe za šarke bilo na futeru bilo na krilu vrata.
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

Staviš krilo u štok, maksimalno nategneš krilo u gornji desni odnosno levi ugao sve zavisi koja su vrata sa dva stegača stegneš krilo za stok. Obeleži se na krilu gde dođe šarka, stegneš sa stegom šablon na obeleženu liniju osovinski (slika 1) sa gornje strane ti je rupa za bušenje u štok a one bočne dve su za krilo Leva i desna.
Image Image
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

Negde na forumu sam već pročitao odgovor na ovo pitanje ali sad se ubih od traženja i ništa.
Ovo oko korišćenja ovog šablona sam skontao...valjda...ali me interesuje kojom debljinom burgije bušite rupu za ove šarke i koliko duboko. Odgovor na ova pitanja ima na forumu ali ja nikako da ih nadjem.
Hvala
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
darkoknez
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Jan 2010 23:45
Location: čačak

Post by darkoknez »

burgija je 7,6 a dužinu ću proveriti sutra u firmi. Samo da kažem da mi kada okivamo vrata ne pribijamo plot skroz uz nadvratnik , već ostavljamo 2 mm lufta. Na plotu obeležimo 21 cm od vrha i 25 cm od dna plota i sredinu izmedju njih za šarke.
User avatar
darkoknez
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Jan 2010 23:45
Location: čačak

Post by darkoknez »

Image
ovako izgleda naš šablon
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Jesu li ovi sabloni standardni ili su razliciti od proizvodjaca do proizvodjaca sarki!? Darko je prikazao AGB-ov sablon za koji se koristi burgija 7.7 pa me zanima dali koristite iskljucivo njihove sarke?
Post Reply