Глодалица за понети...3 у 1

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
User avatar
Arax
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 03 Apr 2008 19:55
Location: Smedereva

Глодалица за понети...3 у 1

Post by Arax »

Пре 2 месеца сам видео на насловнојстрани сајта, постоље за фрезер 3 у 1 и одлучио сам се да га направим ево пар слика.
Још увек нисам завршио, али се надам да ће бити за месец дана готово.


Image

Image


Image

Image



Image


Image

Image

Image

Image

Image

Image


Image

Мало сам урадио увећану верзију, радна плоча је 50 цм са 80 цм, висина је 70.

јма још тога да се ради, само не знам чиме да офарбам, са којом бојом, нисам радио са медиапаном.
Летети је лако научити само треба скочити и промашити земљу.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Bravo Arax! Željno očekujemo nove slike, a evo, ja idem da linkujem iz teksta na ovaj tvoj post!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Bravo, ulepšao si mi dan :) ! Hvala na poverenju.
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

:)
User avatar
Arax
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 03 Apr 2008 19:55
Location: Smedereva

Post by Arax »

Bravo Arax! Željno očekujemo nove slike, a evo, ja idem da linkujem iz teksta na ovaj tvoj post!
Хвала, када будем радио даље биће и слика

Bravo, ulepšao si mi dan ! Hvala na poverenju.
Хвала и теби, мајсторски замишљено, гледао сам на нету доста тих помоћних столова, али ни један није тако функционалан и једноставан за прављење као овај. Свака ти част :tummenupp:
Летети је лако научити само треба скочити и промашити земљу.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bravo samo napred.:tummenupp::hurra:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Arax
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 03 Apr 2008 19:55
Location: Smedereva

Post by Arax »

Ево и нових слика
није још све завршено..

ево га универзални ослонац

Image

Image


Ја сам направио вођице и канале, мада сам и медиапан добро кнаповао да скоро нема потреба за каналима и вођицама, ако неко буде правио нека проба без њих како иде, веома лако се могу додати.

Image

Image

Image


Image

Image
Летети је лако научити само треба скочити и промашити земљу.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Å ta reći? Bravo i jedva čekam i utiske iz prakse. :hurra:
Veliki pozdrav.

Ја сам направио вођице и канале, мада сам и медиапан добро кнаповао да скоро нема потреба за каналима и вођицама, ако неко буде правио нека проба без њих како иде, веома лако се могу додати.
Osnovna ideja MDF-a nije bila da "vodi" ali može i ovako :) :stolt:
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

I ja jedva čekam kraj! :)
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

Arax, ova gornja ploča je pretpostavljam od pleksiglasa...jer možeš da napišeše koliko je debela i koliko košta, gde ima da se kupi...
Pozz
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
Arax
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 03 Apr 2008 19:55
Location: Smedereva

Post by Arax »

Arax, ova gornja ploča je pretpostavljam od pleksiglasa...jer možeš da napišeše koliko je debela i koliko košta, gde ima da se kupi...
Pozz
Ја сам наручио од www.oracalpolikarbonati.com

Јер секу на меру, шаљу брзом поштом,

јма тема у којојима још више фирми и понуда, тек је касније настала, а ја сам већ био наручио.

viewtopic.php?id=1639

плексиглас је 8 мм широк 500 мм и дугачак 800 мм, изнео ме је око 2500 динара (нисам сигуран 100 посто да ли са поштарином или без ње, наручио сам је пред нову годину) Мада плексиглас се доста савија, можда је бољи текстолит.

Инезгодно је када окрећем сто, морам да направим нешто да не стоји на плексигласу, да се не гребе, и веома лако може да пукне, до душе ја сам правио веће димензије од оргиналног, можда сам узети дебљи плексиглас :/

Да ли би требао да заштитим медијапан (бојом, лаком, или чиме већ) или да оставим да буде не заштићен и којом бојом или лаком се то ради? Пошто први пут радим са медиапаном.
Летети је лако научити само треба скочити и промашити земљу.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja sam medijapan za radni sto (plocu na kojoj se radi), mazao epoksidom i onda presmirglao. Ispalo je dosta dobro. Epoksid je onaj redak kojim se natapa stakleno predivo kad se prave camci i slicno, tako da ga je MDF prilicno upio (prethodno sam malo presmirglao povrsinu, i nanosio sam ga krpom). Jednostavno u tom trenutku nije bilo ultrapasa kakav bi mi odgovarao pa sam se "snasao" a epoksi sam imao od ranije.

Ostatak, to jest povrsine koje nisu "radne", mozes da premazes maltene bilo kojom bojom ili lakom, posto treba samo da zastitis MDF od eventualne vlage (recimo kise koja te uhvati negde na terenu).
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja sam mazao poliuretanskim lakovima koji mi ostanu kad nesto farbam. Bitno je da zatvoris povrsinu za prodor vlage i da se medijapan ne guli. Primetices da kod nelakiranog komadi sa vecom kontaktnom povrsinom dosta tesko klize.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Arax
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 03 Apr 2008 19:55
Location: Smedereva

Post by Arax »

Primetices da kod nelakiranog komadi sa vecom kontaktnom povrsinom dosta tesko klize.
То сам приметио, за наставак где се прави утор перо, ту једино имам велику површину медијапана која клиза.

Е сад одприлике да ћу све премазати лаком, а да ли је паметно да на том месту где клиза велика површина медијапана да премажем фирнезом?

( да ли уопште сме да се маже на медијапан) добио бих заштиту, али више због клизања, јер кад масноћа уђе у дрво она веома дуго остаје (али не знам за медијапан)
Летети је лако научити само треба скочити и промашити земљу.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Mislim da firnajz nije dobro resenje jer ne ostaje na samoj povrsini a problem sa lepljenjem prasine ostaje. Kada sam zavrsio (sklepao) sto za moju glodalicu dosao sam do yakljucka da je najbolje uzeti onaj medijapan sto je farban sa obe strane ili radnu plocu koja vec ima sloj plastike odozgo koji je dosta otporan na habanje. Amerikanci praktikuju da na medijapan zalepe tanak ultraplast ali kod nas taj od 1mm nije bas lako naci.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
Post Reply