Pomagalo za ubodnu testeru

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
Post Reply
User avatar
bozama
Majstor
Posts: 263
Joined: 17 Oct 2008 09:30
Location: Novi Sad

Pomagalo za ubodnu testeru

Post by bozama »

Poštovani ljubitelji stolarije,
pokušavam da osmislim pomagalo za ubodnu testeru koje bi mi olakšalo sečenje aluminijumskih i metalnih profila.. Iako imam ger testeru trenutno nisam u mogućnosti da kupim kvalitetan list testere, već mi je cilj da prođem što jeftinije i sklepam neko dobro i korisno pomagalo.
Znači poenta je kako fiksirati profil ili cev tako da ubodnom testerom prođem uz neki graničnik i napravim solidan rez
Ako neko ima neku ideju ili već koristi slično pomagalo neka kaže ili nek zauvek ćuti :)

Pozdrav.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bozama wrote:Poštovani ljubitelji stolarije,
pokušavam da osmislim pomagalo za ubodnu testeru koje bi mi olakšalo sečenje aluminijumskih i metalnih profila.. Iako imam ger testeru trenutno nisam u mogućnosti da kupim kvalitetan list testere, već mi je cilj da prođem što jeftinije i sklepam neko dobro i korisno pomagalo.
Znači poenta je kako fiksirati profil ili cev tako da ubodnom testerom prođem uz neki graničnik i napravim solidan rez
Ako neko ima neku ideju ili već koristi slično pomagalo neka kaže ili nek zauvek ćuti :)

Pozdrav.
lakse ti je da dodjes do mene pa da ti pozajmim testeru.:D;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
bozama
Majstor
Posts: 263
Joined: 17 Oct 2008 09:30
Location: Novi Sad

Post by bozama »

jest vala... :)
mada imam neke metalne nogice, ne alu, koje bih da sečem a da rez bude lep i precizan.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bozama wrote:jest vala... :)
mada imam neke metalne nogice, ne alu, koje bih da sečem a da rez bude lep i precizan.
a ne Fe,only Al.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

bozama wrote:jest vala... :)
mada imam neke metalne nogice, ne alu, koje bih da sečem a da rez bude lep i precizan.
I to mislis da uradis sa ubodnom!? :lol::lol::lol:
User avatar
dj.x
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 07 Nov 2009 20:12
Location: banja luka

Post by dj.x »

trazi neko drugo resenje,neide ti to ubodno bolje ce ispasti ako sjeces bansekom,jes sporije al ljepse
User avatar
bozama
Majstor
Posts: 263
Joined: 17 Oct 2008 09:30
Location: Novi Sad

Post by bozama »

...ma nemoguće da nikom nije palo na pamet da proba?! Saša molim te objasni zbog čega misliš da ne može da se seče ubodnom metalna cev?
Koje su mogući neželjeni efekti kod ovakvog sečenja?
Pozdrav.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako bas hoces lepo da odseces nogu, odnesi nekom strugaru. Verovatno ti nece uzeti za to vise od stotinak dinara, a dobices perfektno odradjeno.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

bozama wrote:...ma nemoguće da nikom nije palo na pamet da proba?! Saša molim te objasni zbog čega misliš da ne može da se seče ubodnom metalna cev?
Koje su mogući neželjeni efekti kod ovakvog sečenja?
Pozdrav.
ubodnom nemoze jer list ubodne nema vodjenje a i uvija se,i ako krene ravno pitanje je kako ce izaci.;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

bozama wrote:...ma nemoguće da nikom nije palo na pamet da proba?! Saša molim te objasni zbog čega misliš da ne može da se seče ubodnom metalna cev?
Koje su mogući neželjeni efekti kod ovakvog sečenja?
Pozdrav.
Jedina cijew metalna koju sam ja rezao ubodnom je "oklagija" za ormar i znam da je islo kilawo! Nije to masina za TU NAJJENU!
Post Reply