Sablon za elipsu

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
User avatar
SHABI
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 07 May 2010 20:43
Location: Svilajnac-Sedlare
Contact:

Sablon za elipsu

Post by SHABI »

Blago onom ko zna da ne zna a hoce da zna
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Hvala ti za ovaj sablon,bas mi je potreban ovih dana...
Pokusacu da ga danas napravim ali interesuje me i dali ima negde da se kupi...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

U prodaji nisam nasao posebno sablon vec samo u kompletu sa frezerom i to po ceni od 240 evrica pa sam morao da ga napravim sam ,Stvarno prakticna stvar...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

:)

Od cega si ga pravio(mislim na postolje)
Daj neku sliku
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Postolje sam napravio od hrasta 2,5x30x30cm,na njemu sam frezerom obradio kanale,koristio sam noz od 19mm i sa njim obradio dijagonale dubine isto19mmm.
Klizace sam napravio isto od hrasta ali iz dva dela. Prvi deo ili vodjica je 19x22x50mm a na njega sira letvica oko20x30x50mm u koju sam ufrezengovao lezaj sa gornje strane i maticu sa donje strane unutrasnjeg precnika 8mm, kroz koje srafim srke za prozore koje imaju takodje isti precnik.Naravno sarke sam probusio sa burgijom 8mm da kroz njih prodje sipka za vezu sa frezerom,odozgo sam izbusio sarke i urezao navoj za sraf od 5mm kroz koje sam usrafio rucice za stezanje,njih sam imao u visku od nekog drugog alata napravio drvenu spojnicu da povezem nivo sipke sa frezera sa nivoom sipke sablona i to je to...
Dule radi pocetnika sam ovako detaljno opisao nadam se da ce da se snadju a za neki dan bice i slike( ako ubedim decu da ih postave)...
Pozdrav
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Ti kao i ja uvek moram da vijam klinca da bih postavio slike ko nam kriv kad smo konzerve kako oni kazu!
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Dobro je dok nas ne stave na reciklazu...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

zvecanac wrote:Dobro je dok nas ne stave na reciklazu...
Dok ne stignu slike, evo nešto na tu temu :)


Image Image
User avatar
zvecanac
Majstor majstora
Posts: 612
Joined: 01 Oct 2008 20:54
Location: Srbija, Zvečan

Post by zvecanac »

Ovo je najbrza a i solidna varijanta,meni je bio izazov radi velike cene sablona da ga odradim po mom meraku...
I ovo ce da prodje.
(kada ti je lepo kao opomena ,kada ti je tesko kao uteha).
Strug i moja masta mogu da naprave svasta...
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Pogledajte ovaj link, možda pomogne :)
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Dvostrana lepljiva traka to sam baš pomislio pre video klipa , vakum je vakum ali ovo je super metabo mada nešto mi pada na pamet ali ću da prećutim imam dva frezera a ovo nemam imada da ga odradim baš sa tog linka što je tu ! Praktičnije je napraviti i dobiti žljebove sastavljanjem 4 parčeta i preciznije nego ih dubiti i seći !
Mada dodao bih da je sve od već neke kantovane iverice (kvalitetnije i jače ) bolje ako se izradi jer mislim da bih i bolje klizači radili , a opet sam za to da letva nebude od drveta već od metala
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
drjackas
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 08 Nov 2010 07:54
Location: Negotin

Post by drjackas »

Kad smo vec kod dvostane trake... jel ima neki poseban tip trake koji koristite za lepljenje sablona? Ja pokusao sa nekom koja ostavlja tanak film kad se odlepi. Em ne drzi dobro em ne mogu pola sata da je skinem sa sablona.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14946
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako si kupovao onu u woby-u (womax-vou) ona je najgora varijanta. Em ne drzi dobro, em se strasno tesko skida.

Zavisi sta radis odnosno koliko to sto radis treba da bude cvrsto povezano.
Imas Tesinu koja se inace koristi za tepihe, i koja je jaka ko djavo. Nju koristim kad treba nesto bas ozbiljno da radim (recimo idem glodalicom).
Ona se tesko odlepi, ali kada pusti skida se uglavnom u komadu, i ne ostavlja tragove za sobom.

Imas drugu "kancelarijsku", koju sam kupovao u Tempu. Ne secam se kako se zove, ali se secam da je na onom kartoncetu u koji je upakovana i na unutrasnjoj strani kartona oko koga je namotana imala crveno/crno/zutu skotsku saru (karirano sto bi rekli). Ona je zgodna za poslove gde se zahteva manja sila, i nekoliko odlepi/zalepi. Skida se teze, ali ne onako ko womax-ova.

Inace za uklanjanje tragova lepljive trake, od obicnog selotejpa pa do ovih "ozbiljnih", najbolje sto sam do sada nasao je perhloretilen, to jest ono sto dismr kad udjes u radnju za hemijsko ciscenje (obavezno koristiti rukavice i otvoriti prozor).
User avatar
drjackas
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 08 Nov 2010 07:54
Location: Negotin

Post by drjackas »

Jeste, sablon za glodalicu. Evo kupio drugu, potpuno isto izgleda ali drugog proizvodjaca. A razlika je nebo i zemlja. Ova drzi dobro a i lako se skida. U ss hvala!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Ja koristime Aero, nabavljene u Merkuru. Sasvim su pristojnog kvaliteta i ima ih u raznim širinama. Takože sam zadovoljan i sa Aero "plavim" krep trakama.
Post Reply