Pomocni sabloni

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
Post Reply
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Pomocni sabloni

Post by runer »

Image
Image
Image
Nadam se da smo uspeli ortak i ja da ubacimo slike ovih plocica za spajanje kutijastog namestaja. Plocice su od tvrdog drveta da ne bi pucale kad se opterete plocama. Zljeb je sirine 18,3 mm da lakse upadne iverica a dubine je 10mm. Zljebovi su isfrezovani pod 90 stepeni i pomereni su 10mm od ivice. Jednostavnim ubacivanjem ploca one ce samostalno da stoje bez icije pomoci. Laganim kuckanjem plocica suceljicete ivice dve ploce do tacnog naslanjanja jedne uz drugu. To je alat za one stolare koji uglavnom sami rade. E sad vi odlucite sami ako vam se svidja pa recite svoje misljenje jer meni mnogo pomazu

**** mbole ****
Koristi: Embed thumbnails of this image, Forum link sa imageshacka ovako kad ubacis direktan link, mnogo su velike slike za udobno pregledanje
Last edited by mbole on 03 Mar 2010 23:34, edited 1 time in total.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
rushinbrain
Majstor majstora
Posts: 528
Joined: 25 Feb 2008 12:34
Location: zagreb
Contact:

Post by rushinbrain »

odlicno pomagalo imam akvo nesto vec dugo...cak je i bolje od one kutne stege
greh je stavit saraf u drvo..al nekad su grijesi slatki kao zene :D:D:D
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

pametno resenje.:)
bilo bi savrseno da moze jos na neke sine sa kocnicama pa za komplet element sastaviti.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ikim
Majstor početnik
Posts: 110
Joined: 03 Mar 2008 01:06
Location: Bačka Palanka

Post by ikim »

Odlicno ...
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Sviđa mi se, naravno. Pisano je o nečem sličnom http://www.stolarskaradionica.com/stola ... cija=citaj . Razlika je u tome što ti imaš samo držače, a u tekstu na datom linku postoji i mogućnost za bušenje rupa. Kome šta treba nek pravi. U svakom slučaju, vrlo korisni dodaci.

Savet: Napraviti komplet i za 18 i za 19mm. Može čak i veća dubina od 10mm. Ja sam prvo imao varijantu sa 10mm, ali mi se činilo da je plitko pa sam produbio na 14mm. Mnogo je bolje.
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Nisam napomenuo da se kajlicom ispod plocica moze fino nivelisati gornji deo da bude tacan t.j lice posto nijedan formatizer ne isece tacno.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14947
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Posto ovo vise spada u sablone, premestio sam temu
Inace svidja mi se kao ideja. Prosto a radi posao.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

runer wrote:Nadam se da smo uspeli ortak i ja da ubacimo slike ovih plocica za spajanje kutijastog namestaja. Plocice su od tvrdog drveta da ne bi pucale kad se opterete plocama. Zljeb je sirine 18,3 mm da lakse upadne iverica a dubine je 10mm. Zljebovi su isfrezovani pod 90 stepeni i pomereni su 10mm od ivice. Jednostavnim ubacivanjem ploca one ce samostalno da stoje bez icije pomoci. Laganim kuckanjem plocica suceljicete ivice dve ploce do tacnog naslanjanja jedne uz drugu. To je alat za one stolare koji uglavnom sami rade. E sad vi odlucite sami ako vam se svidja pa recite svoje misljenje jer meni mnogo pomazu
Ja imam nešto slično ali mi je fiksirano na radnom stolu u radionici, ovo je odlična stvar, pogotovo ako se nešto sklapa na terenu :skratta: ,
Druže, postoji li mogućnost da ja to naručim kod tebe pošto smo u komšiluku :skool:
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Dodji i napravicemo. :)
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Važi druže, pusti mi na PP adresu i telefon, pa kad budem dolazio, javljam se...
Post Reply