Ploca za cirkular

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Al ja sam ga nasao po mnogo boljoj ceni moras da priznas ;)

Ipak mi nije jasna kombinacija cirkular ф 500 + ovo pomagalo. Sa ovim cirkularom ce se sigurno rezati grede, a za ravnanje ce trebati i dobar arbrihter.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

iskreno i meni je ovo smesna igracka.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
grunf21
Precizni šegrt
Posts: 57
Joined: 25 Sep 2009 01:54
Location: Zrenjanin

Post by grunf21 »

evo gde vec ima slicna tema pa cu tamo nastaviti:
viewtopic.php?id=681
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

E pa grunfe onda si se pogresno "odrazio" u prvom postu, a ja sam se ne gledajuci o cemu se radi, nastavio na tvoju poruku. Pomislio sam da je ovo adaptacija stacionarnog abrihtera u diht, i onda bi ta cena bila savim primerena.
Ovo stvarno ne da ne vredi 170 evra nego ne vredi ni 30. To cu da napravim od par komada MDF-a za 45minuta (i da dobijem 5 iz OTO-a :))
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

ali posto sam ti dao skicu viewtopic.php?pid=28187#p28187 ;)

Ne moj da se ljutis Mbole ali skicu sam postavio jer sam znao da ce zagolicati :) , ali opet kad gledam pomagalo i proces rada arbrihter/diht cela fora je preczino podesiti visinu za diht .
nekako mi je naopako pratiti ovu temu i novu mislim da je bolje da se prebacimo na novu temu
.................A kako vidim nova je otisla u drugom pravcu :)
Last edited by dikar on 18 May 2010 16:31, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

mbole wrote:E pa grunfe onda si se pogresno "odrazio" u prvom postu, a ja sam se ne gledajuci o cemu se radi, nastavio na tvoju poruku. Pomislio sam da je ovo adaptacija stacionarnog abrihtera u diht, i onda bi ta cena bila savim primerena.
Ovo stvarno ne da ne vredi 170 evra nego ne vredi ni 30. To cu da napravim od par komada MDF-a za 45minuta (i da dobijem 5 iz OTO-a :))
Obožavam te :) Napravi i meni jedan.
Å ta zna dete šta je 200 kila.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Opet sam se zaleteo :)
Pogledao sam onu sliku koju si ti postavio, i ono je u sustini samo postolje na koj emozes da postavis rende tako da stoji "naopacke" (ajde, dodali su mu i stitnik).

Ovaj ADV 82, je vec malo slozenija naprava. Nasao sam eksplodirani crtez, al jos ne kapiram kako funkcionise kada radi kao diht. Pisao sam Boschu, da mi posalju uputstvo (ako budu dobri), pa cemo videti.

Naravno za ovo nece biti pola sata :)
Ali: sve se moze naterati da radi, ako se sa time dovoljno dugo zevzecis :)
Post Reply