Šablone za ručkice, pante (šarke) i nogice

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
Post Reply
User avatar
MadVlad
Precizni šegrt
Posts: 91
Joined: 13 Dec 2007 15:30

Šablone za ručkice, pante (šarke) i nogice

Post by MadVlad »

User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

evo još jedan sablon za ručkice


Image
User avatar
vladapvlvc
Samostalni majstor
Posts: 170
Joined: 26 Feb 2008 22:50
Location: OBRENOVAC BRE

Post by vladapvlvc »

Zanimljivo
VELIKE tajne MALIH majstora
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Niko u ponudi okova i holsafova ne daje safove za rucke koji su dugi4cmi li 4,5 cm za rucke kad ih zavrcem u maske od fioka pa imam 2 debljine iverice.
Svi uz rucke daju klasicnu duzinu od 25 do 30 mm,pa kad imam fioke moram posebno po gvozdjarama da trazim duge safice.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja ih obicno (kao i vecinu srafovske robe) pazarim "na kolicinu" kad naletim na njih. Naravno moja "kolicina" je nesto reda 50-tak komada, dok bi tebi verovatno radila posao cela kutija.
Manje se nerviram, i ne gubim vreme kad ga nemam (dok radim nesto), vec to odradim kad sam zaludan.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ova pomagala su od iznimne vrijednosti i pomoći samo treba malo zasukati rukave i napraviti a to onima ustvari Vama drage kolege koji radite svakodnevno ovaj posao to je i neophodno jer Vam olakšava posao,dok mi koji povremeno nešto radimo onda nam je u jednu ruku gubitak vremena radeći takva pomagala "MADA" to nebi trebao biti izgovor za neko dobro pomagalo kao ova od kolege MadVlad-a.E pak šta se tiče ove problematike s šrafićima tu se slažem s Boletom jer i ja kad idem nešto raditi onda uzmem po 100-tinjak šarafa koji mi trebaju malo više a onih koji mi trebaju manje 50-tak i uvijek ih ima u kutiji po nekoliko vrsta i veličina na jednom mjestu,i naravno u to nitko nedira jer znaju da bi bilo jezikove juhe ako uzimaju bez pitanja.:)
Last edited by Strkic on 01 Apr 2009 09:09, edited 1 time in total.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

U pravu si Å trki ja sam svakodnevno po koji minut na sajtu ali uvek prvo otvorim Å ABLONE I POMAGALA to mi dodje kao Home page stolarske
Bukvalno upijam i prebacujem sve interesantno kod mene u fasciklu
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nama koji se ovim bavimo kao hobijem, trebalo bi da je maltene sve jedno da li pravimo sablon ili vitrinu (barem meni). Ja mnogo vece zadovoljstvo nalazim u radu, nego u gotovom proizvodu.
Nazalost kod oinih koji se ovim bave kao profesijom, vreme je jako ozbiljan faktor. Oni bi verovatno mnogo radije kupili nesto ovakvo nego sto bi ga sami pravili.
Eto idealnog spoja: hobisti treba da prave sablone za profesionalce :)
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Prvo pozdrav za kolegu Å arenka i jedno pitanjce " pa jesili se ti negdje izgubio ili šta se događa s tobom nema te ko niti lanjskog snjega,od tebe nit ćuva nit duva, kako si šta se događa radiš li štagod pametno,kako obitelj".Nisam te čuo a niti vidio prisustvom na forumu već neko vrijeme,daj malo piši šta se događa.

A za kolegu Boleta,s tobom se slažem nekada mi je draže raditi nega kad je posao gotov,tako mi nekad dođe da bi sve to astavio pa ispočetka sastavljao,a i ovo da mi kao hobisti radimo pomagala a profi stolari da kupuju od nas je jako dobra ideja,trebali bi nešto i nekako da izrealiziramo.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

Ma ko kaže da me nema tu sam svakodnevno samo naveče kada se vratim sa puta pročitam šta je novo i odmaram a klinke su dobrice male mama super i tako ALI JA SAM IPAK PRI STAVU
Å abloni i pomagala su ono što uvek prvo pročitam i skinem obavezno volim da ih pravim onako zlu netrebalo
pozdrav vama u ogulinu
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
belushi
Šegrt
Posts: 33
Joined: 30 Dec 2007 19:16
Location: Sremska Mitrovica

Post by belushi »

NEX wrote:Niko u ponudi okova i holsafova ne daje safove za rucke koji su dugi4cmi li 4,5 cm za rucke kad ih zavrcem u maske od fioka pa imam 2 debljine iverice.
Svi uz rucke daju klasicnu duzinu od 25 do 30 mm,pa kad imam fioke moram posebno po gvozdjarama da trazim duge safice.
Postoje univerzalni, koji se lome na potrebnu dužinu. ( malo skuplji, ali odlično posluže kad zatreba nestandardna dužina)
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Da.znam za te.Koristio sam ih.
Post Reply