šablon - radna ploča

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
User avatar
dragisa dragisa
Majstor
Posts: 352
Joined: 07 Dec 2008 14:28
Location: Beograd-Mirijevo

Post by dragisa dragisa »

Kad otvorim poslednju sliku, umesto šablona, pojavi se neka ženska i još mi okrene leđa!
Tri puta meri, jednom seci... i tako jedno pet šest puta
User avatar
milan_carpenter
Majstor početnik
Posts: 140
Joined: 24 Oct 2009 03:48
Location: Srbija - Makedonija

Post by milan_carpenter »

au dragusa napadni to . HE HE ko zna neznam mozda neka greska tapo odakle dolazi slika
" BOG TI SUDI PRE NEGO STO I POMISLIS "
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nazalost link ka pravoj slici je malo "blesav" i u njemu se na kraju imena fajla nalazi znak "`" (obrnuti apostrof), pa se browser bas ne snalazi sa njim kako treba. Slika one zenske ima isti naziv samo bez apostrofa, browser zanemari `i dobijes gospojicu.
Evo sad sam ga malo prepravio tako da se prikazuje ono sto treba.
User avatar
Veky
Šegrt
Posts: 21
Joined: 24 Feb 2010 14:33
Location: Bjelovar, HR

Post by Veky »

Pozdrav svima.
Je li je tko uspio precrtati šablonu i može li se kako doći do nje (npr. u autocadu, mada puno pomaže da je i rukom crtana i pravilno kotirana svaka dimenzija i pozicija) ?

Razmišljam da pokušam sam izračunati radijuse i duljine ovisno o kopirnom nastavku i radijusu glodala za najčešće korištenih 600mm, pa da odnesem komad laminata i autocad crtež do prijatelja koji laserom reže bordure i mozaike za parkete da mi to izreže. nadam se da bi to bilo dovoljno precizno za jednokratnu ili dvokratnu upotrebu te šablone. Å to mislite?

Usput, novi sam na forumu pa pozdravljam sve članove, a vidim da ima i meni poznatih nickova sa foruma gdje ja pišem i moderiram.
User avatar
rikolinjo
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 17 Apr 2011 22:47
Location: Beograd

Post by rikolinjo »

Veky wrote:Pozdrav svima.
Je li je tko uspio precrtati šablonu i može li se kako doći do nje (npr. u autocadu, mada puno pomaže da je i rukom crtana i pravilno kotirana svaka dimenzija i pozicija) ?

Razmišljam da pokušam sam izračunati radijuse i duljine ovisno o kopirnom nastavku i radijusu glodala za najčešće korištenih 600mm, pa da odnesem komad laminata i autocad crtež do prijatelja koji laserom reže bordure i mozaike za parkete da mi to izreže. nadam se da bi to bilo dovoljno precizno za jednokratnu ili dvokratnu upotrebu te šablone. Å to mislite?

Usput, novi sam na forumu pa pozdravljam sve članove, a vidim da ima i meni poznatih nickova sa foruma gdje ja pišem i moderiram.
Pozdrav, evo moje prve poruke. Samo da objasnim ja jos nisam ni amater tako da vas molim da budete nezni.

Svidja mi se ova ideja o inverznom projektovanju sablona i ako nije vec zavrsena prica oko toga mozete li da posaljete sto vise imate informacija posto ja mogu da iskoristim jedan parametarski modelar koji bi sam dodao nepoznate dimenzije u zavisnosti od poznatih i od ogranicenja tipa paralelnost, normalnost...
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Pozdrav
radio sam takve spojeve na cnc masini, ali sam na par mjesta vidjeo da na spoju ploca dolazi do deformacije od vlage, pa se pitam kako to izbjeci. Inace , spoj 100 posto zazmiri dok ga probavam prilikom obrade.
User avatar
Burgija
Šegrt
Posts: 46
Joined: 09 Dec 2010 11:25
Location: Zagreb

Post by Burgija »

zanima me nešto vezano uz prethodno spomenutu šablonu
riječ je o http://www.cmtutensili.com/show_items.a ... J~CMT650~2

u preporuci stoji:
JIQ REQUIRES:
-a portable router;
-a Ø30mm guide bush;
-a Ø12mm HW straight bit;
-two clamps.

postoji li neki opravdani razlog da to ne bude glodalo od 14mm?
vidim da ju forumaši imaju u kombinaciji sa glodalom 14mm a kako je prošlo dosta vremena od kad se o tome pisalo ne znam je li bilo kakvih promjena na šabloni koje bi mogle utjecati na dimenziju glodala
Post Reply