ciklon za tri minuta

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
Post Reply
User avatar
AndrijaT
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 03 Apr 2009 11:38

ciklon za tri minuta

Post by AndrijaT »

Nešto sedim danas na poslu i nemam istog pa mi svakakve ideje padaju na pamet vezano za hobi rad.

U radnjama bele tehnike širom zemlje ima da se kupiu jedan nastavak za Samsung usisivače naziva samsung twister njegovu sliku možete videti na linku http://www.marketonline.ro/images/produ ... wister.jpg . Pomenuti dodatak imam na kućnom usisivaču i mogu vam reći da je veoma zgodna stvarčica za prikupljanje krupnijih komada u svakodnevnom usisavanju. Jednom sam i skupljao lišće sa terase ali mana mu je mala zapremina (ipak služi za klikerčiće delove kućica i cipela od barbika). E sad kada bi se to malkice modifikovalo (naravno uz odobrenje samsunga :) ) i umesto onog malog providnog rezervoara montirati neku kantu, od disperzija za krečenje ili sl. Pa posle u usisivač... Mislim da ako se reši problem skupljanja el statičkog elektriciteta uzemljenjem ili nečim sličnim da bi to moglo da se odradi.

U svakodnevnom usisavanju sa tim nastavkom kesa za običan usisivač baš duže traje nego bez nastavka. Mislim da bi moglo da se primeni i u našem poslu. Makar i za skupljanje komadića koji preostano posle pravog ciklona

probaću da improvizujem nešto ovih dana pa da okačim slike da vidimo kako to radi.
Dokon um djavolje igralište
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Da bi ciklon radio kako treba, mora da ima odgovarajuce odnose mera, ugao konusa...
Mozda nisi video ovo: viewtopic.php?id=1189
User avatar
AndrijaT
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 03 Apr 2009 11:38

Post by AndrijaT »

Pročitao i razumeo. Ali ovo nije ciklon kao takav više kao dodatak za usisvač koji vrši separaciju krupnih otpadaka a košta oko 1000 din. tj skuplja šušku krupnije komade piljeve drvene otpatke i sl. Ako bi se na njegov posojeći filter dodala neka tkanina pretpostavljam da bi mogao i dobar deo piljevine da zadrži unutra. Nemam vremena ovih dana da probam ali čim uradim šaljem slike. (A možda i klip)
Dokon um djavolje igralište
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14944
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Mozda nesto ovakvo:
Image
Image
Sam ciklon je samo umanjen (iskreno nisam gledao dimenzije koje je dao metabo, al ima su onom excelu proracucn), a sve ostalo je od standardnog "kanta" usisivaca, plus malo MDF-a.
Post Reply