Americki sajt profesionalih stolara

Forum za razmenu ideja o stolarskim pomagalima i šablonima, samo za članove
Post Reply
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Americki sajt profesionalih stolara

Post by digger »

Mozda naslov nije najsrecnije odabran, ali sta je tu je. Jedini mi je on pao napamet, jer bas nemam neki prevod za trim carpentry, finish carpentry, architectural millwork... a o svemu tome se moze dosta procitati, i ono sto je najvaznije, dosta slika videti sta i kako ljudi rade. Pravo mesto da se 'ukradu' ideje, jer sto bi izmisljali mlaku vodu, kad je to neko vec uradio. Bas sam oduzio. Na kraju i link

http://www.garymkatz.com/

Milos
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

ovo je dobro - ima dosta da se vidi i nauci
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

Ima, ima. Upravo skidam knjigu Theory of Moulding (stampana 1929). Ne znam kako se to zove na srpskom, ali mislim da bi novopeceni bogatuni rado imali u svojim kucama. Osim toga, ovaj deo stolarije je posebna nauka za sebe, kako ja to vidim. Nije ni namestaj, nije ni kuhinja, vec nesto sasvim trece. A nisam siguran ni koliko ima ljudi koji radi takve stvari na ovim prostorima.

Milos
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Miloše, našao sam jedan divan pasus za Domino keksericu (koja i nije klasična kekserica):

"First of all, this is a dangerous tool: it must be kept out of the hands of non-professionals—homeowners, serious enthusiasts, motivated do-it-yourselfers, etc. Here's why: a tool like this can turn a neophyte into a professional over night. So if you see a Domino in your local store, be sure to buy it before it falls into the wrong hands."

Da ga parafraziram, za one koji ne znaju engleski :)

Domino kekserica je potencijalno vrlo opasna alatka jer totalni amateri preko noći, njenom kupovinom, mogu postati profesionalci i na taj način postati vaša ozbiljna konkurencija.
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

Nemam iskustva sa Domino keksaricom i njihovim alatima. Mozda tip malo preteruje, ali prica je jasna. Ko pre alatu, njemu posao. :) Mora da pronadjem vise vremena da vidim sta ima na njemu. Mozda se nesto i nauci. :)

Milos
User avatar
digger
Majstor
Posts: 352
Joined: 23 May 2008 14:59
Location: Tamo daleko

Post by digger »

metabo wrote:Miloše, našao sam jedan divan pasus za Domino keksericu (koja i nije klasična kekserica):

"First of all, this is a dangerous tool: it must be kept out of the hands of non-professionals—homeowners, serious enthusiasts, motivated do-it-yourselfers, etc. Here's why: a tool like this can turn a neophyte into a professional over night. So if you see a Domino in your local store, be sure to buy it before it falls into the wrong hands."

Da ga parafraziram, za one koji ne znaju engleski :)

Domino kekserica je potencijalno vrlo opasna alatka jer totalni amateri preko noći, njenom kupovinom, mogu postati profesionalci i na taj način postati vaša ozbiljna konkurencija.
Sad sam tek video o cemu ti govoris. Stvarno je sjajna masina.
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

Ma znaš šta posle onih ruskih knjiga koje sam prelistao milion puta ovo je nešto kao šlag na tortu ili pena na krigli crnog bezalkoholnog " GINISA"
IMAÅ  PIĆE KADA SE VIDIMO
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
Post Reply