Presovanje Piljevine

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
Legionar...
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 07 Dec 2007 16:07
Location: Subotica

Presovanje Piljevine

Post by Legionar... »

Dali neko presuje piljevinu tj. pravi brikete za lozenje i kako se radi?
Ako neko ima semu za izradu male prese?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

User avatar
Legionar...
Zarezivač olovaka
Posts: 19
Joined: 07 Dec 2007 16:07
Location: Subotica

Post by Legionar... »

Hvala!!!
User avatar
ZvonaHR
Šegrt
Posts: 20
Joined: 25 Oct 2011 08:47
Location: Baranja - Bilje

Post by ZvonaHR »

Eto ja sam počeo ovih dana sa pravljenjem tih briketa.Malo sam cunjao po netu i svakakvi kombinacija pronašao.Na kraju sam to izveo tako da je barem meni najjednostavnije, a vidim i na kraju da je ispalo dobro.Sada samo da se osuše da vidim kako i gore. Uzeo sam običnu plastičnu cijev onu za odvod,u nju bez problema ulazi kutija od boje 0,75 l . Uzmem 7 djela piljevine ili hoblovine i 3 djela namočenog i usitnjenog( kao kaša ) papira i sve to dobro izmješam,po potrebi za lakše mješanje se može dodati i vode. Komad izbušene cijevi postavim na komad daske koju sam prethodno izbušio malo večim borerom,za lakši odvod suvišne vode prilikom sabijanja mase. U komad cijevi ubacimo mase onako od oka poslje če te vidjeti koliki da vam bude briket,u cijev postavimo kutiju od boje i lagano pritiščemo kutiju.Iz izbušene cijevi izlazi suvišna voda iz mase i stvara se sabijeni briket.Podignemo cijev zajedno sa kutijom i lagano istisnemo gotovi briket.
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Može i neka slika, onako usput...
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

јли видео ?
User avatar
ZvonaHR
Šegrt
Posts: 20
Joined: 25 Oct 2011 08:47
Location: Baranja - Bilje

Post by ZvonaHR »

ok ! biti če koja slika
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

bilo bi stvarno dobro da se doda neka slika interesantno zvuci
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Ђта би са брикетом ?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Covek je zadnju poruku na forumu napisao pre 5 godina, tako da...
User avatar
Jovovic
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 29 Jan 2017 14:47

Post by Jovovic »

da li neko drugi se bavio problematikom briketa , sve sto sam video od gotovih masina em nemaju neki kapacitet em kostaju po 1500-2000eura

mada bi bilo dobro prerachunati dal se isplati kao biznis uloziti par hiljada u masine , doduse i treba prostor za susenje briketa , posto se dodaje 10% vode da bi se piljevina u presi slepila ... ako uzmemo da piljevinu mozemo nabaviti relativno jeftino sto od svojih otpadaka , a sa druge strane od velikih firmi koji to prodaju inache po nekoj bagatelnoj ceni , znam neke koji su na vreme se setili pa su dogovorili odvoz a piljevina gratis ....

ja sam lozio i ivericu , to je bolje nego briket samo secnem da moze da stane u pec , melamin je folija na bazi papira a lepak jbg , ekoloski gledano opet je bolje od nafte jedina mana je da oslobadja vecu temperaturu pa ne sme u svaku pec ...

mada je sad pelet glavna fora koliko sam primetio kubik bukve 35eura a tona peleta 180eura tu verujem da postoji rachunica ... dodushe ko zna koliko je pocetno ulaganje
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jovovicu, upisi u profilu odakle si (polje lokacija, pravila foruma, a i pise velikim slovima na vrhu strane).
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

:forvonad:
Osim toga procitaj na ovom forumu ima dosta napisano na tu temu, jer ovo sto si napisao nema veze sa realnoscu.
Post Reply