Izrada vrata i prozora

Sve o obradi drveta
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

mbole wrote:Vrata imaju tri L profila i jednu obicnu letvu (donja ivica), plus obicno par letvi popreko, i komad daske na mestu gde je brava. Najslozenija je ustvari izrada lezista za bravu.
Imam ponudu da radim desetak komada sobnih vrata pa me interesuje koja je standardna visina ležišta brave, i nije mi najjasniji deo oko onog dela što sam boldovao u citiranom mboletovom postu.
Last edited by savak on 03 Aug 2015 13:06, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo je bilo za vrlo konkretnu konstrukciju o kojoj smo pisali u prethodnim postovima.
No... u principu vazi za sva vrata koja su napravljena kao ram od letvi i neka ispuna unutra pa onda sper, medijapan ili sta vec kao "pokrivka".

Jednostavno samo letva koja ide ivicom vrata je previse uska da bi mogla da drzi bravu, istrpi sva maltretiranja kojima ce biti izlozena i bar malo se odupre eventualnom pokusaju obijanja grubom silom.
Zato se na mestu gde dolazi brava, dodaje jedna daska, debljine koliko i vertikalna letva, a sirine koliko je duboka brava plus jos malo (koliko malo... par cm), duzine koliko je dugacka (ili ako hoces visoka) brava pa opet jos par cm sa svake strane.

Kolika je standardna visina... iskreno pojma nemam, al imas valjda neka vrata u kuci... metar u sake i ... dalje znas sam :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Jus standard 105 cm
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Visina rucice
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Jebala te ručica, pa zar nije kvaka? Barem u okruženju :)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Dobro nek bude kaka, NE razmer ko te okruzuje?
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Uf El mi je tastatura.
Post Reply