Blanjanje???

Sve o obradi drveta
User avatar
trivun
Majstor početnik
Posts: 148
Joined: 03 Sep 2007 09:12
Location: Niš

Post by trivun »

Å to se tiče buba i raznih sitnih živuljaka ispod patosa, između roštilja, nekada se stavljala ugljena prašina pomešana sa malo sitnog peska. Naravno sve to je prethodno dobro prosušeno. posle se to dobro sabije. Kažu da u tome nemože da živi nikakva buba niti glodar. Ne znam koliko je tačno ali tako su mi pričali.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jedino sto ugljena prasina nije bas dobra ni za nas (ne cudi me da nista nece da se zapati u njoj), a kako god dobro slozio patos ona je toliko fina da negde mora da izadje.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Moji sarci i ja s njima naravno kao mulac kad smo gradili kuću i došli do podova stavljali smo brodski pod od jelovine i naravno roštilj isto od jelovih letava a između letava smo satvljali beton tako da je prostor između bio u potpunosti ispunjen.Naravno taj način ima puno nedostataka kao hladnoća i cijena pa i težina radova,ali sam mišljenja da danas ima tih premaza i kojekakvih tekućina kojim se može preći prostor i gamad se neće skupljati.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
nikolaz
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 20 Dec 2008 18:28
Location: Kikinda
Contact:

Post by nikolaz »

OOOOOOOOOOOOOOOOO Ozy,pa da neko iz nase branse ostvari moj san,more,masline,vino,camac i pecaljka!!!!
Ako je kuca stara od kamena,nemoj ni da tezis perfekciji,DIRTY zavrsna obrada ce joj u svakom slucaju dati poseban smek,mada se apsolutno slazem sa Mladenom,plati brate nemoj da se zezas ako si je vec dobio jeftino.
User avatar
nikolaz
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 20 Dec 2008 18:28
Location: Kikinda
Contact:

Post by nikolaz »

Ja k'o onaj lala sto je keri sekao rep iz vise manjih parcica,da manje boli.
Ako ces i termo izolaciju,ja sam kod bivse (eeeeeeeeee,...) u kuci radio "rostilj", pa izmedju popunjavao 5 lopata trine,1 lopata peska i 1 lopata cementa + H2O da se dobije kompaktna masa (ne preterivati) u mesalicu pa izlivao izmedju gredica.Super izolator,samo je zezanje jer moras da dobro nabijes i cekas da se osusi.To je bilo '98.,mislim da je danas jeftinije uzeti stirodur i zavrsiti posao za dan.
User avatar
hogar strasni
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 29 Dec 2008 15:05

Post by hogar strasni »

Ja sam u decijoj sobi stavio stirodur 20mm, a u dnevnoj stiropor od 10mm,
Drasticna je razlika, u korist stirodura. Plus to sto mi se laminat iznad stiropora razmakao posle dve grejne sezone, a iznad stirodura nigde.
Pozdrav
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa dvaput je: dvaput
Jel si stavljao i parnu branu ispod ili samo stiro-por/dur, pa preko kosuljicu? Sta je ispod te dve sobe?
User avatar
nikolaz
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 20 Dec 2008 18:28
Location: Kikinda
Contact:

Post by nikolaz »

Ja mislim da ako se gredice stave na po 50cm razmaka ne mora da ide kosuljica,plus sto je stirodur daleko tvrdji od stiropora.A sto se tice razdvajanja,po meni je samo pitanje procenta vlaznosti drveta pre postavljanja.Ja sam u jednu sobu stavio pijacni,i plakao sam dok sam ga postavljao i koji se rasusio i razmakao,a u drugu sobu brodski pod iz susare koji sam poredjao kao Lego kockice i dan danas stoji isto onako kako sam ga postavio.Jedino sto je moj klinac ostavio tragove vozeci onaj mali plasticni tricikl po sobi,tako da svima savetujem,dodaj jos malo para i kupi hrastov,jasenov,...,bilo koji samo nemoj camotinju,nije za pod.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Hogar je stavljao laminat, tako da nije bio problem do vlaznosti pri ugradnji. Ocigledano je vlaga stigla naknadno.
Najcesce stigne kao para iz donje prostorije, ako ne postoji parna brana.
User avatar
hogar strasni
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 29 Dec 2008 15:05

Post by hogar strasni »

ispod decije je podrum, a ispod dnevne je garaza, i ne greju se, na zalost.
Post Reply