Tesrera za cirkular

Sve o obradi drveta
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Image
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Image
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Image
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Image
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

masina ima abrihter diht frezer cirkular kolica za cirkular i suport. Ima tri motora abrihter diht jedan drugi frezer tre cirkular. Nozevi su 200 mm. trazio sam dugo uputstvo ali niko nije mogao da mi posalje. Pored ovoga objasnjena oko cirkulara potrebno mi je jos i ako neko moze da mi kaze gde mogu kupiti u usmerivac piljevine za diht i abrihter koji nisam dobio uz masinu, gledao sam na slikama to je jedan usmerivac koji se okrece ali neznam gde ima da se kupi. I naravno da mi preporucite koju testeru da kupim za UZDUZAN rez. Moze 200 , 210, 225, obin sa rupom 30. da li je bolje sa sto manje zuba ili kakva. Znam da je dosta pitanja ali svaki savet i razmena misljenja mi je dobro dosla
Last edited by nemanjas on 10 Jan 2020 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Tri zice na prekidacu... ?
Ajd jos jednom, jel to trofazna struja ili monofazna?
Uslikaj sam motor i plocicu na njemu.

1.5KW je vise nego dovoljno da to sece, osim ako ti je testera tupa ko asov.

Bolje vrati klin i koristi deblju testeru, ili napravi tanji klin.
Ne zelis da znas kako izgleda kad ga nema a dodje do situacije koju je trebalo da spreci.
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Mbole slikacu sutra jeste trofazna. Tri zice ide crvena zuta i crna zakacena na prekidacu ima kao ormar gde stoje prekidaci i zastitnu sklopku sa druge strane. Voleo bih da pogledas i testere koje sam slikao i stavio i da mi preporucis koju testeru za uzduzan rez da kupi. Napisao u predhodnim postovima da sada koristim freud 210 sa 30 zuba ali mi se ci i da slabo cisti i sporo sece to je univerzalna tesrera i nova je
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Ako se motor okrece a testera stoji tu sa strujom nema problema....
Kais ti nije naspanovan kako treba, vec pomenuto, firung je moguce da je zatvoren u odnosu na testeru ii testeru ako drzis stalno visoko kao sto si poslao slike moze praviti problem.
Po pravilu testera bi trebalo da se podigne maksimalno za jednu visinu zuba vislje u odnosu na deblinu materijla.
Sto se tice haube za odsis pijevine na dihtu nju mozes kupiti jedino ako su ove masine imale a neko je skinuo aako ne ostaje ti jedino da napravis, nije preterano komplikovano a kao materijal mozes upotrebiti lim debljine recimo 1.25mm, das nekom limaru po sablonu koji prethodno napravis da ti savije i zahefta i resen problem.
Evo kako sam to ja resavao na svojoj masini: http://www.stolarskaradionica.com/forum ... 160651.jpg
http://www.stolarskaradionica.com/forum ... 7379_n.jpg
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Odlicno si ovo napravio jako mi se dopada. Znam za testeru koliko treba da viri to i radim. Znaci skoro definitivno je problem kanis iskreno i predpostavljao sam ali ipak je bolje da pitam. A testera koja po tvom misljenju
Last edited by nemanjas on 11 Jan 2020 10:06, edited 1 time in total.
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Evo slike motora Image
Last edited by nemanjas on 11 Jan 2020 10:55, edited 1 time in total.
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Ova se bolje vidi Image
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Da li šajbna stegne testeru?
Da nije proklizavanje na osovina-testera spoju?
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Stegne sajbna siguran sam imam kljuc i stegne dobro kada prostane testera cuje se kais. Kada bih znao koja je mera oreginalnog kajisa kupio bih jer je ovaj sigurno menjan
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovaj freud sto si postavio je odgovarajuci za uzduzni rez.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Kao sto bole rece, dobra ti je testera za uzduzni rez ova ma da bi brze i lakse sekla neka fi 200 recimo sa 16-18 zuba i sa cistacima (ne znam kolko tacno ide zuba na taj precnik), pogledaj u freudovom katalogu.
Sto se dimenzije kaisa tice sublerom izmeris sirinu sajbe u gornjoj zoni i to je sirina kaisa a duzinu izmeris recimo nekom gurtnom koju stavis oko sajbni da glumi kais ali samo sa spoljne strane i izmeris duzinu i kupis takav kais... ne znam dali i kakvo spanovanje imas na masini no sigurno je to radeno po nekom standardu pa ces kais veurujem naci u bilo kojoj rdnji koja je malo bolje snabdevena takvom robom.
Last edited by Kole-Stolar on 11 Jan 2020 12:14, edited 1 time in total.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
Post Reply