Adapteri za glodalo Metric > Empirial

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Adapteri za glodalo Metric > Empirial

Post by Bagrovinje »

Malo sam bio škrt, pa dolazi na naplatu :D

Naručio sam dva keyhole bita iz kine koji mi trebaju jednom i nikad više. Koštali su ništa.
Zajeb je kaj su pisali da je prihvat 6mm, a meni su došli 1/4" tj. 6,35mm . :prsdole:

Sad bi naručio adapter s 8mm na 6,35 tipa: https://www.ebay.co.uk/itm/Carbide-Powe ... 2749.l2649

Jel ima šanse da s tim proguram 4m špere ili da zaboravim? Valjaju li ti adapteri išta, nekako mi ne ulijeva povjerenje? Nije da je skup, ali treba vremena da dođe.
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Ne vredi to cekati dok stigne....
Pozovi neku firmu koja prodaje neka kvalitetnija glodala tipa freud cmt ili slicno kod njih ces naci te caure.
Ja imam jednu takvu posto kad sam uzimao jedno glodalo a trebalo mi je hitno nisu imali sa prihvatom od 8mm vec samo od 6mm pa sam uzeo i tu cauru da ne moram da menjam steznu glavu na frezeru i mogu ti reci da ne vidim nikakve nedostatke na njoj.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
Bagrovinje
Samostalni majstor
Posts: 169
Joined: 25 Nov 2011 20:05
Location: Zagreb

Post by Bagrovinje »

Kole-Stolar wrote:Ne vredi to cekati dok stigne....
Pozovi neku firmu koja prodaje neka kvalitetnija glodala tipa freud cmt ili slicno kod njih ces naci te caure.
Ja imam jednu takvu posto kad sam uzimao jedno glodalo a trebalo mi je hitno nisu imali sa prihvatom od 8mm vec samo od 6mm pa sam uzeo i tu cauru da ne moram da menjam steznu glavu na frezeru i mogu ti reci da ne vidim nikakve nedostatke na njoj.
hvala, nije mi problem čekati, ako to radi? Bitno je samo da to dobro stegne bit da se ne pomiče.
CMT košta ravno pet puta više. Znam da nisu neki novci, ali ako mogu čekati 2-3 tjedna glupo mi je platiti 6 funti kad mogu platiti 1 funtu i ne moram se nikud vozikati. ..samo da mi opet ne pošalju neku drugu mjeru :D
Onaj koji je kupio Einhell :D ...vratio ga, pa opet kupio Einhell druge boje i još ga nije vratio.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

O tome se i radi, ja iskreno vise ne verujem nikakvim kineskim ili ne proverenim alatima kad se radi o ovakvim stvarima, veliki su to obrtaji a prsti i glava se samo jednom gube (puj puj ne daj boze nikome).
Od kad me je komad vidije jurio radionicom bolje necu imati nikakav alat nego kineski ili los (citaj jeftin).
Nemas se sta vozikati, porucis da ti to posalju kurirskom sluzbom ili postom platis malo vise i siguran si da si kupio stvar koja ce ti koristiti.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa sigurnije je kupiti kvalitetnu steznu cauru, CMT treba da ima i u Hrvatskoj.
Post Reply