Glodala za drvo

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Glodala za drvo

Post by nemanjas »

Pozdrav zanima me da li znate nekoga u Beogradu ili okolini Arandjelovac, Topola ,Mladenovac da pravi glodala za drvo ili ko prodaje gotova. Treba mi sa unutranjom rupom fi 15 za malu kitty masinicu. Ja bih na tu osovinu najradije namestio cauru od rucnog frezera koji ima prihvat 8mm pa koristio glodala za frezer ali neznam da li to moze da se odradi pa ako ima neko takvo iskustvo molio bih da mi prenese
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Kako mislis malu masinicu ? jel to mali stoni frezer sa osovinom fi 15mm ?
Ako jeste onda nece moci caura od rucnog frezera posto ima mali broj obrtaja za glodala tako malog precnika.

Proizvodaca glodala i alata ima vise:
Veki Alati Lazarevac
Alati GAGA Beograd
Gatech takode Beograd
Ajdaca alati cacak
a ima ih sigurno jos a iz licnog iskustva ti preporucujem da probas da vidis sa Veki alatima ili Ajdacom iz Cacka dal mogu takva glodala da prave, meni oni prave i odrzavaju alate i nemam zamerke za nih !
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Da jeste mali stoni frezer znam za veki alate nisam bio kod njih ali cuo sam. Osovina je f 15 i moze do 6200 obrtaja ako tako da sam ja mislio da bi bilo idealno da stavim cauru od rucnog frezera ali ako mislis da je to malo obrtaja za glodala od rucnog frezera,icicu ovih dana nesto do lazarevca pa cu potraziti ovu firmu veki.
Post Reply