Kity 5 kombinirka

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Kity 5 kombinirka

Post by nemanjas »

Pozdrav kolege. Danas sam pazario jednu kombinirku kity 5 malu veoma malu ali sa dosta mogucnosti i bukvalno je kao nova. Ima diht abrihter cirkular i frezer. Dobio sam uz nju i dosta dodataka za koje iskren da budem nisam siguran zasta sluze. Molio bih ako neko moze da mi kaze nesto vise o toj kombinirki koje je snage motor i slicno posto ne mogu da procitam i da mi posalje upustvo ako moze na srpskom bilo bi super ako ne moze i na engleskom. Stavicu i sliku. Hvala puno
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Image
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Kolik si platio ovu masinu , meni bi odgovaralo ovako nesto.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Imam Kity Bestcomby, 4 operacije. Tri trofazna elektromotora od po kilovat. Izdrže dosta više od prosječnog hobi stroja. Ova mi se čini kao neka stolna varijanta. Å to starija, to bolja.Vjerovali ili ne.
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Platio sam 450 eura mislim da nije mnogo zato sam je i kupio ali je veoma malo radila covek je doneo iz francuske za sebe i bulvalno je nije ni upalio razboleo se i stajala. Neznam nista o njoj pa sam mislio ako neko zna nesto o ovom modelu da mi kaze. Jeste stolna varijanta
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Nemoguce da niko ne moze da mi pomogne u vezi ove kombinirke. ☺
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

To je zato što ovo i nije često korištena mašina. Zbog dimenzija i relativno male snage pogodna je za modelare ili neke manje poslove, kao i Proxxon mini oprema. Za ozbiljnije poslove i nije pogodna (zamisli da nju nabaciš hrastovu peticu od 4 metra...), pa se zato malo i kupuje...
O samoj marki znam otprilike kao i Bilježnik: što je starija to je i bolja. Ostalo sam malo promuvao po netu, tako da ti ne savjetujem da ovo što ti napišem uzmeš zdravo za gotovo.

Motor ima jednu konjsku snagu , znači oko 735w. Testera na cirkularu je podesiva po uglu do 45 stepeni, mada nema zaključavanje ni na 45 ni na 90. Poželjno je podesiti svaki put kad je koristiš. Graničnik za sječenje je nestabilan pa bi ga trebao dodatno stegnuti svaki put kad režeš nešto. Trebao bi imati dodatak na ploči cirkulara kako bi je mogao produžiti, mada ni on nije pretjerano velik. Kažu da je miter slot/fence precizan, to je velika prednost.

Bor futer ima mali hod, pa nije idealan za veće spojeve mada kažu da je precizan.

Oblarica i dihtarica su mogu obraditi dasku širine 12-13 cm, mislim da je slična i visina obrade.

Negdje pročitah da zahtijeva često održavanje, ali ako se održava kako treba daje sasvim dobre rezultate.

Ukratko, pogodna je za manje poslove i finu obradu. Za grubu obradu daske ćeš se morati snaći.

Å to se tiče dodataka, fotografiši ih da ih vidimo, tek onda ti možemo reći za šta služe.

Nadam se da sam pomogao... Bar malo
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14949
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo su hobi masine iz 70-tih i 80-tih godina proslog veka, slicno kao i emco modeli.
Toga je na ovim prostorima bilo prilicno malo, tako da se retko ko sretao sa time.

Na srpskom ne sanjaj da ces naci neku literaturu. I na engleskom se trazi (cim se u prvih par strana googleta pojavljuju samo pitanja gde da se nadje uputstvo).
User avatar
BojanPN
Majstor stolar
Posts: 466
Joined: 05 Jun 2017 09:57
Location: Paracin
Contact:

Post by BojanPN »

Ja bi napisao meil proizvodjacu , tako sam uradio za jedan vertikalni strug od drugara i ljudi nam izasli u susret poslali nam svu dokumetaciju postom . Vredi pokusati .
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14949
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kity je preuzeo scheppach jos 2004. Nisam siguran dal jos uvek uopste postoji kao brand.
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Hvala vam zaista puno znam da je to alatka za male pislove mbole se verovatno setio da imam i emco star pa mi je zato napisao da je slicna kao emco. Iskreno sam morao da je kupim kada sam video u kakvom je stanju i za koje se pate prodaje ne radim ja mnogo u principu i radim sitne stvari ali mi ostaje bas dosta novaca kao zarada tako da se sebe brzo otplatiti i ostati dzaba. Volim alat pa neka je neka stoji ako ne bude imala posla ☺. Moja iskustva za ovih par dana govore da je dosta preciznija od emca i laksa za finija podesavanja. Mbole ako nadjes neki link, a ti si za to ekspert ☺ posalji mi ovde. A ja cu probati da pisem proizvodjacu kao sto predlaze sasasa
Online
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Poslao sam ti dva mail-a 😎
Da te lepo sluzi :skool:
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Hvala ti puno
Post Reply