Cijena cena šmirglanja drveta

Sve o obradi drveta
User avatar
NikadIzvini
Precizni šegrt
Posts: 54
Joined: 21 Oct 2016 07:56
Location: Podgorica

Cijena cena šmirglanja drveta

Post by NikadIzvini »

Evo mene još jednom sa novim pitanjem. Pokušao sam da izguglam odgovor ali bez većeg uspjeha. Interesuje me koliko se naplaćuje smirglanje drveta. Da budem konkretan, radi se o pločama stola, kružan oblik, prečnik 80cm, debljina 5 cm.

Koliko god pokušavao da nađem odgovor, vajda je slaba bila. Jel se to naplaćuje po m2 ili kako?
Podgorica
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Pogledas posao, saznas za koju su namenu ploce, I najvaznije vidis kakvim je autom doso musterija pa onda ga opletes
Last edited by daleko on 09 Feb 2017 22:22, edited 1 time in total.
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Tako je,opletes jednog i posle mozes da zatvoris radnju i da se bavis npr,prodajom voca...
Ja sam radio stolove za neki kafic tako sto sam ismirglao jedan sto pa sam video koliko mi vremena treba pa sam na osnovu utrosenog vremena i materijala za taj jedan sto dao cenu za ceo posao...
Ako musteriji odgovara cena,nastavljas da radis,a ako ne,castio si ga smirglanje jednog stola ;)
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Opletes jednog I onda te hvali, uradis jeftino on kaze ma nije dobar majstor al je jeftin.... A posao uradis isto.
Last edited by daleko on 10 Feb 2017 08:26, edited 1 time in total.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ne treba nekog castiti nista.
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Naravno da ne treba castiti nego treba realno naplatiti....
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

NikadIzvini wrote:Interesuje me koliko se naplaćuje smirglanje drveta. Da budem konkretan, radi se o pločama stola, kružan oblik, prečnik 80cm, debljina 5 cm.

Koliko god pokušavao da nađem odgovor, vajda je slaba bila. Jel se to naplaćuje po m2 ili kako?
Zavisi cime se smirgla, moze i rucno tamponom i raznim slajfericama, a moze i na kalibru ili protocnoj brusilici za 10-15 sekundi. U svakom slucaju dobro je ako uspes da nadjes nekoga ko bi ti to uradio, jer popravke namestaja slabo ko hoce radi.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Mogao bi nam reci na kakvo šmirglanje misliš? Skidanje boje, laka, poravnavanje ploče, sve zajedno?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Takodje "smirglanje" je strasno rastegljiv pojam.
Nekome je 240 previse, nekome je 1500 premalo.
Sve zavisi sta radis, kakav ce finis doci preko toga, i kakva se finoca zahteva.

Tako da "ja bi samo da se presmirgla" je totalno nedefinisano.

Sta ide kao finis nakon tog smirglanja?
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Na finiš sam skroz zaboravio?
User avatar
NikadIzvini
Precizni šegrt
Posts: 54
Joined: 21 Oct 2016 07:56
Location: Podgorica

Post by NikadIzvini »

mbole wrote:Tako da "ja bi samo da se presmirgla" je totalno nedefinisano.

Sta ide kao finis nakon tog smirglanja?
Ovo nisam razumio. Nakon smirglanje ide dva sloja sandolina pa dva sloja laka na vodenoj bazi.


Smirglam dakle sto gdje treba skinuti stari ispucali sloj farbe (sandolin) i laka. Ide se do povrsine drveta. Uradio sam taj posao, cetiri stola rucnom tracnom bruslicom. Prvo grublja granulacija 60 pa onda 120. Sve je ispalo fino, povrsina je glatka, cista, spremna za farbanje. Sve je trajalo oko 2-3 sata

Rekao sam covjeku da ga castim smirglanje a naplaticu mu farbanje i lakiranje. Imao sam i savjet od jednog kolege da mu po stolu za smirglanje uzmem 10 eur sto je po meni mnogo, ali postujem savjet.
Last edited by NikadIzvini on 12 Feb 2017 06:28, edited 1 time in total.
Podgorica
User avatar
NikadIzvini
Precizni šegrt
Posts: 54
Joined: 21 Oct 2016 07:56
Location: Podgorica

Post by NikadIzvini »

Na zalost jos nemamo cijenu makar u razmaku od... do...
Negdje bih se usudio da kazem da ako se radi o ravnim povrsinama bez potrebe za uplitanjem rucnog smirglanja (zbog krivina, malih povrsina i sl.) cijena ne treba ici ispod 10 eur po m2.

:D
Last edited by NikadIzvini on 12 Feb 2017 06:47, edited 1 time in total.
Podgorica
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Velika je razlika dal preko svega toga ide lak, ili ide samo sadolin ili ide neki uljani finis ili nesto trece.
Nije isto dal smirglas do 120 ili do 400 ili jos vise, a u zavisnosti od finisa ide i razlicita finalna granulacija.
Takodje nije isto dal smirglas novo drvo ili skidas sloj stare farbe/laka/sta je vec.
Ko sto napisa, nije ni svaki astal isti, neki je ravna ploca, neki ima zaobljene ivice, neki jos kojekakve kerefeke koje moraju da se rade rucno...
Odatle "ja bih da se presmirgla - nije definisano"

U toj varijanti koju si ti radio, i meni se cini da je 10-tak Eur po kvadratu neka "normalna" cena, al ja bas i nisam merodavan oko cena.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Dobar si, ja poslije tračne uvijek moram popravljati bar malo...
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

NikadIzvini wrote:Uradio sam taj posao, cetiri stola rucnom tracnom bruslicom. Prvo grublja granulacija 60 pa onda 120. Sve je ispalo fino, povrsina je glatka, cista, spremna za farbanje. Sve je trajalo oko 2-3 sata

Rekao sam covjeku da ga castim smirglanje...
Sada ti je sve jedno posto je, mada kad ne znas cenu, bar mozes imati/smisliti neku cenu sata svog rada, da imas predstavu ubuduce.
Kad se radi na tracnim brusilicama zavrsna smirgla za masiv je obicno 150, mada i 120 moze da prodje ali ostavlja malo grublju povrsinu nego sto bi bila odgovarajuca za bajc.
Post Reply