Cijena cena šmirglanja drveta

Sve o obradi drveta
User avatar
NikadIzvini
Precizni šegrt
Posts: 54
Joined: 21 Oct 2016 07:56
Location: Podgorica

Post by NikadIzvini »

Koristio sam HLVP kompresor, 1.4 dizna
Podgorica
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

1.7 - 2.0 dizna

Jedino što sam uspio s 1.4 diznom raditi je PU i vodeni pu. Može biti da ti filter zastopan pa ti ne prolazi dovoljno materijala...ja recimo svakih par prijelaza stavim prst na diznu i držim 2-3 sek, kod guscih stvari se zna zastpat na filteru pa gurnem zrak u posudu kad stavim prst. Ako staviš vodu i dobiješ finu maglu onda je dizna pre mala, znači da je sve ok iznutra.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

nitro se ne radi na velikoj vrucini jer prebrzo isparava.

mala dizna i sporo nanosis pa ti tamo gde si presao vec matira.

pitanje je koliki ti je pritisak pri nanosenju....

protok materijala odvrnes na ful i pritisak da bude oko 1,6-2,0 bara na ulazu u pistolj!!!

mozes slobodno prelaz za prelazom ako susi brzo.

ako farbas u zoru ili predvecer kad je povecana vlaznost i niza temperatura -treba da koristis razredjivac anti nebula

inace nitro za izbegavati,to su najlosiji premazi....
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

nitro je jedino dobar za muzicke instrumente
nema bolje sto se tice lakova
a za namestaj je naj gore resenje
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

da li si ispustao kondezat iz boce kopresora toliko je pobeleo ..... ili sto rece singer suvise vazduha a premalo laka ......

inace sve je ovo tacno za kvalitet za nitro laka sto rekose kolege
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Vrucina, porani pa probaj u zoru sa lakiranjem, ne cekaj da ugrije na 35 stepeni.
User avatar
NikadIzvini
Precizni šegrt
Posts: 54
Joined: 21 Oct 2016 07:56
Location: Podgorica

Post by NikadIzvini »

Hvala ljudi.


Na kraju sam prešao četkom i nestala je bjelina. I to rano ujutru, oko8:30 Å pricanje sam radio juče popodne, oko 18. Potkrovlje, moguće da je cijeli dan grijalo, mada meni nije prevruće bilo. Kolika je temperatura upotkrovlju bila, ne znam vam reći...

Imam još 4 stola i radići četkom i osnovni i finiš, da ne rizikujem. Iznervirao sam se oko ovoga, računao sam lakše će proći.
Podgorica
User avatar
NikadIzvini
Precizni šegrt
Posts: 54
Joined: 21 Oct 2016 07:56
Location: Podgorica

Post by NikadIzvini »

Naucio sam da nitro bajc vise nikad ne koristim. Mnogo sam problema imao tokom ovog posla. Noge od stola su dobro primile boju ali zato tabla stola nikako. Posle nekoliko dana pocela je boja da se guli do drveta. Uglavno po ivicama godova. I kad kazem `guli` mislim da se ne vidi nikakav sloj. Kad predjes noktom preko oguljenog dijela ne skida se dodatno lak i bajc... Poludio sam bio. A sve sam radio kako ide< nitro bajc, osnovni lak, zavrsni lak. Onda mi stari rece da drvo od noga i table nije isto?? Jedva sam cekao da se sve zavrsi, nikad vise nitro.
Podgorica
User avatar
NikadIzvini
Precizni šegrt
Posts: 54
Joined: 21 Oct 2016 07:56
Location: Podgorica

Post by NikadIzvini »

KAd uzmem kabal prebacicu slike iz telefona gdje sam slikao kako izgleda vracen sto na prepravku...
Podgorica
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

vodeni bajc,nitro bajc ,acetonski bajc,pu bajc.....to su samo boje u razlicitim rastvaracima ako je kvalitetan bajc tesko da je on krivac za to sto ti se desilo
trebalo bi da se upio u drvo ....kako god da si ga nanosio (pistoljem ili krpom )

ne bi trebalo da ima mnogo veze ni to sto su noge i ploca od razicitih materijala (osim u boji)

nitro lak i cetka ne idu bas zajedno ::neznam:: bar ja mislim tako :D

moje misljenje je da su ti predebeli slojevi svega redom (bajc osnovni zavrsni) brzina rada i velika vrucina i ko zna kakva je farba bila na stolovima u predhodnom njihovom zivotu :D
Last edited by art of wood on 08 Sep 2017 00:47, edited 1 time in total.
Post Reply