Spojevi i konstrukcije

Sve o obradi drveta
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Valjda jednog dana i mi postanemo koliko toliko normalni.

A trebace neko jednog dana da popravi ili napravi novi krov na sabornoj crkvi u Beogradu, ili na katedrali u Zagrebu, ili na satu na Petrovaradinu ili...

A prisecam se da je svojevremeno neko na forumu pisao tipa "sto ne videh ove maffel alate ranije. Imao sam nekoliko ponuda da radim krovne konstrukcije i otvorene grede, al da budu perfektno odradjene, bez zazora... nisu pitali koliko kosta, samo da bude kako treba."
Nazalost nalazio je samo one sto rade motorkom.

PS
Sta mislis, kako ti racunari rade, ako ne na principima nacrtne i analiticke geometrije? Kako ce neko ko ih ne zna da napise program za njih?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

vec je sve napisano :skratta::skratta::skratta:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

kada bi se svako zaposlio u struci posle skole i imao priliku da steceno znanje primeni ......
ovko ostaju price mi ranije smo morali ovako cenilo se .... a bogami radilo se u struci
generalno svugde u svetu pada potreba za velikim svestranim strucnjacima potrebni su mali radnici koji slusaju masine ,citaj lako lako zamenljivi
aj ti sektor vlada :smejanje:
i ja sam imao rotacije ,trasformacije ,obaranje u projekcijskim ravnima ......i nisam ih sreo jos od 95god ,zivoti su nam krenuli u suprotnim pravcima :D
htedoh reci izgubili smo i ucitelje i ucenike u proteklih skoro 30 god ,nove generacije ce morati same da nauce kako se sta pravi ako se to ikada bude i radilo u ovoj drzavi ,mozda ce mo samo sklapati kao sad ::neznam::
Post Reply