Koje drvo za ...

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
pinokiolab
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 26 Nov 2016 16:28

Koje drvo za ...

Post by pinokiolab »

Molim za savjet koje je drvo najbolje koristiti za razne reklamne table, npr stalak za vina, fioke, stolovi. Npr imam abrihter stari i htio sam oblanjati dasku parene bukve. Mislio sam da će mi u glavu skočiti. 3 noža se vrte i oštri su. Ili je to mene samo strah i jače pritisnuti. Početak je daske bio, bez čvora. Uglavnom radim od bukve jer volim nekako njenu težinu kad se nešto uradi i kvalitet (tvrdoću). Koje je najsličnije drvo, a da je lakše za obradu,
ali obećava kvalitet?
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Da nisi progurao dasku sa pogresne strane? :D

Spusti noz, skidaj maksimalno 1mm
Pritisnuti trebas, ali samo da se daska odrzi u ravnini sa stolom, a ne da je iskrivis da "vise uhvati
Mozes koristiti bilo koje tvrdo drvo, a u zavisnosti od toga sta pravis ni camovina nije losa - recimo za reklamne table.
Nekako mislim da nije do drveta. Pokusaj malo opreznije hraniti abrihter. Ako i dalje nece zovni nekoga da ti pregleda masinu
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Posto pitanje nije imalo nikakve veze sa knjigama za obradu drveta, preseljeno u novu temu.

Pinokio, upisi u profilu odakle si (polje lokacija, pravila foruma a i pise na vrhu svake tranice).

Pitanje ti je prilicno nedefinisano, posto stalsk za vina, fioka i sto nemaju bas mnogo veze jedno s drugim.

Sta znaci "mislio sam da ce mi u glavu skociti" ? Moras malo bolje da opises sta se desava, niko od nas nije pored tebe pa da vidi o cemu se radi.

Bukva nema nekih problema sa obradom, osim sto cesto voli da se pracaka.

Ko sto sasa napisa, ne treba da "legnes" na dasku, samo da je drzis tako da bude priljubljena i da mozes da je guras. U sprotnom ako je kriva, ti je ispravis pritiskom, i anuliras osnovnu svrhu abrihtera.
Koliko si zahvatio u prolazu?
Post Reply