podesavanje kombinovane masine

Sve o obradi drveta
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Probao sam sada sa smirglanjem i mazao sam reflex malo je bolje ide daska malo je poguras pa krene. Mislim da je i neki problem i u stelovanju jer ja bas nisam iskusan u ovome. Probao sam dasku 20x3 cm i isla je solidno. Kada sam stavio stafnu 8x5 cm prva rula je isla teze a posle ostalo super bez ikakvog guranja. nego me malo buni i ploca na dihtu jer radi kada materijal nije unutra radi na osovini gore dole neznam da li dako treba ili treba da je fiksiram da bude cvrsta i kada materijal nije unutra da ne pravi to problem
User avatar
godfather
Samostalni majstor
Posts: 183
Joined: 23 Jul 2013 12:38
Location: Zemun, Ugrinovci

Post by godfather »

nemanjas wrote:Mozes li mi poslati malo blize slike kako si namestio motor u slucaju da smirglanje i podmazivane ne pomogne. Da li si skidao onu remenicu sa tri kanala pa stavio drugu ili kako si resio. ovo mi je sitna slika pa slabo vidim. Hvala
Mogu slikati i objasniti detaljno ali tek za 10ak dana kad se vratim sa puta. Lako moze da se izracuna koja remenica treba da se stavi na motor koji zelis da ugradis. Ja sam onu remenicu sa tri kanala ostrugao da bi mogao da stavim pljosnati remen.
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Vazi ako ti nije problem ti mi slikaj i objasni. ma da sam danas osmirglao plocu i podmazao ide to nije toliko lose ali ako ima bolje resenje i ako se i tebi desavalo kao meni da slajfuju valjci na drvetu, znaci druze ne slajfuje mi toliko na kaisevima vec kada pritegnem plocu da skida sloj desava se da se valjci okrecu a daska stoji onda ja malo gurnem i ono krene i sve tako a ako pritegnem vise onda pomalo pocinju kaisevi da slajfuju. Nadam se da razumes jer umas istu masinu
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Dragi moji drugari samo da vas obavestim da sam uz pomoc vasih saveta uspeo da resim problem sa dihtom i sada vuce dasku. Naime osmirglao sam plocu namazao foskom i to voskom sto se koristi za kosu i sada vuce dasku nije to jos uvek savrseno ali neuporedivo bolje nego na pocetku. Hvala vam puno svima.
Post Reply