Knjige za obradu drveta

Sve o obradi drveta
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne diraj mi '63 :pucko:
Tad su pravili dobre knjige, a ni admini iz te berbe nisu bas lose ispali :)
User avatar
Jozef
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 11 Feb 2012 12:31

Post by Jozef »

Poštovani,
tražim neku literaturu na srpskom, sa savetima oko oštrenja testera.

Je l' postoji tako nešto?

Bio bih zahvalan kad biste našli neki link.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

sloba10 wrote:
ninja wrote:Mene isto zanima gdje se mogu saznati neke opcenite informacije o drvu, tipa kako hrast izgleda kao stablo, kako prepoznati hrast u daskama, za sta je dobar, da li je tvrdo drvo, fleksibilno, za izradu cega se moze koristiti, koje bolesiti/crvi ga napadju i kako to sprijeciti.
Куцкаш мало на Google кад тамо на пример: http://www.scribd.com/doc/29499355/Prir ... adu-Drveta
Ијош штошта
a jel se moze to kako skinuti? jer ovako se slabo vidi citati.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nemoze posto je onaj ko je postavio dokument iskljucio mogucnost skidanja.
User avatar
Z@P
Majstor početnik
Posts: 114
Joined: 05 Mar 2010 14:45
Location: BG-UE

Post by Z@P »

User avatar
matematika011
Šegrt
Posts: 21
Joined: 05 May 2013 20:49
Location: beograd

Post by matematika011 »

ja buh vam preporucio knjigu sam svoj majstor.moze se pronaci jako puno zanimljivih stvari o obradi drveta
User avatar
cvrle
Samostalni majstor
Posts: 199
Joined: 12 Feb 2013 19:39
Location: Leskovac

Post by cvrle »

Otidji na Banovo Brdo u fotokopirnicu pored Sumarskog fakulteta,kazi sta te zanima dace ti da pogledas i ako ti nesto treba iskopirace ti,vidim da si u blizini pa ne bi trebalo da ti oduzme puno vremena.
Ali kako sam ja tamo studirao mada nisam po Bolonji u moje vreme nismo nista pametno naucili o tom sta tebi treba,mada sam bio opsti smer ovi sa drvopreradjivackog dela su imali druge predmete medju kojima i predmet koji se tice pilana....to bi mogao pogledati.
User avatar
DataS
Majstor
Posts: 279
Joined: 28 Dec 2010 13:05
Location: Beograd

Post by DataS »

Izgleda da si davno studirao.:D Fotokopirnicama je zabranjeno da kopiraju knjige.
Last edited by DataS on 31 May 2013 09:07, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

cvrle wrote:u moje vreme nismo nista pametno naucili o tom sta tebi treba,mada sam bio opsti smer ovi sa drvopreradjivackog dela su imali druge predmete medju kojima i predmet koji se tice pilana....to bi mogao pogledati.
To ti tako bude kada si fakultet zavrsavao u Mihajlovcu :)
User avatar
cvrle
Samostalni majstor
Posts: 199
Joined: 12 Feb 2013 19:39
Location: Leskovac

Post by cvrle »

Bilo je vise u Djurdjevom gradu :) ali i Mihajlovac je ok.
Ne znam bio je neki dedica preko puta robne kuce prema crkvi.....cujem da jos uvek kopira.
User avatar
Khadgar2007
Zarezivač olovaka
Posts: 16
Joined: 19 Oct 2012 11:55
Location: Sisak,Hrvatska

Post by Khadgar2007 »

Naletio sam na ovu zanimljivu temu pa da podijelim dvije knjige na koje mi je jedan elektroničar koji je bavi restauriranjem starih radio aparata obratio pozornost. Čovjek osim elektronike naravno i restaurira i drvenariju i limariju dotičnih i sve to ispadne kao da je izišlo iz tvornice tako da ima ponešto iskustva.

http://library.foi.hr/knjige/knjiga.aspx?C=1462 Slavko Henč-izrada modernog pokućstva
http://library.foi.hr/knjige/knjiga.aspx?C=1379 Slavko Henč-Politure i politiranja
User avatar
Veverica
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 19 Jul 2016 10:24

Post by Veverica »

Pozdrav svima. :) Sta god sam trazila vezano za obradu drveta, vodilo me je na ovaj sajt, dosta toga sam procitala. Moja povezanost sa drvetom je rad sa istim iz hobija, duborez i slicno, na malim predmetima, znaci totalno zanemarljiva. Naime, verenik radi sa drvetom, ima masine koje ja naravno nemam pojma cemu sluze, pa sam se nadala da li mi neko moze preporuciti knjige za obradu drveta, rad sa istim i slicno kako bih mu te knjige poklonila? Pokusacu da nadjem knjige koje su na ovoj temi vec pomenute, nego me zanima da li su u medjuvremenu izbacene jos koje ili otkrivene da bi ste mi preporucili posto odavno nije pisano na ovoj temi? :) Hvala unapred
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajde Veco, kad si vec citala, videla si koliko smo puta napisali UPISI LOKACIJU U PROFILU :)

A knjiga za poklon... recimo: https://www.bookdepository.com/Complete ... 0881791211
Kod njih imas prilican izbor: http://www.bookdepository.com/category/ ... oodworking
i slanje je dzabe.

Meni nekako lici da za poklon treba uzimati stvari koje inace covek ne bi sam kupio, a voleo bi da ih ima (sto kaze Balasevic... "'bem ti pidzamu za rodjendan" :)
User avatar
Tutkalo
Brzi dodavač alata
Posts: 5
Joined: 16 Jul 2016 20:39
Location: Užice

Post by Tutkalo »

Postoji li mogućnost nabavke "Art of woodworking" serije?
Mislim naravno na štampana izdanja.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vidim da ih ima na amazonu
Post Reply