izrada pantografa

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

izrada pantografa

Post by radenko »

evo par slika od juce sam sklopio drveni pantograf radni hod 750 x 400 mm gledao sam kako je Matijs uradio, pa sam prilagodio dimenzije mom drugaru kolike mu trebaju samo sto kad stigne brusena sipka nju cu zameniti jer sam napravio drvenu za probu masine moze i sa njom da radi, ako nekoga interesuje neki detalj slobodno pitajte:
Image
Image
Image
Image
smirglaj nikad dosta
User avatar
connan
Majstor
Posts: 346
Joined: 06 Aug 2009 19:04
Location: Vršac

Post by connan »

Lepo :hurra:
"..Prodaj sve osim blanje i kreni,drugom stranom Jablane kreni.."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Lepo.
Ne vidim dobro sa slike, ali deluje mi da su ti premali lezajevi na bocnim klizacima. Lezajevima naravno nista nece smetati, ali je moguce da se brzo ukopaju u daske po kojima klize. Ja sam za ovo koristio lezajeve 12mm sirine, ne mogu sad da pridjem da vidim koja je tacno oznaka.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

lezajevi su 608 unutra 8mm a spolja 22 mm isirine 7mm vodjice su od parene bukve tako da mislim da nece brzo da se ukopaju.Matijas je vodjice radio od camovine pa dokle ce one da sluze bez ukopavanja lezaja.
smirglaj nikad dosta
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

simpaticnorazmisljao i ja da pravim jednu pa nikako da se nadje vremena samo sam ja hteo metalnu
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Odlicno, mozda ne bi marilo da mu dodas neke cetkice ispred i iza tih lezajeva da im cijte put od prasine.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Bravo Sasa o tome sam razmisljao da uradim ali mozda nece trebati jer ce najverovatnije biti prikljucen usisivac na ruter , videcemo u radu kako se ponasa pa ako treba dodacemo cetke da ciste prolaz za lezaje. :prsgore: :skool:
smirglaj nikad dosta
User avatar
JOCCCA
Šegrt
Posts: 25
Joined: 23 Mar 2013 21:20
Location: Krusevac

Post by JOCCCA »

Kako radi masina?Sta valja a sta ne?
Sto se tice ukopavanja lezajeva to se lako resava postavljanjem L profila na deo po kome klizu lezaj pa nece da se ukopava tako lako.Inace be bh nesto trebalo jer je frezer 1kg i gornji deo konstrukcije nihe mnogo tezak.
Post Reply