Buba u drvetu

Sve o obradi drveta
User avatar
hkruno
Precizni šegrt
Posts: 51
Joined: 08 Aug 2011 12:48
Location: subotica

Post by hkruno »

ja moram da vam dam savet jedan kako ubiti crva u daski.kada odradite ovo sigurno od daske neostane nista.bio sam kod jednoga staroga majstora koji je sam resavao tako crve i ponudio mi daske u neku zamenu e sada citajte recept:crv je kao i svaka zivotinja ide u drvetu prema gore kada se daske ostavu u neku supu ili na tavan nebitno,crv krene u posao i jede drvo prema gore ,e onda kada prodje mesec ili dva okrenete dasku ,a crv kao crv on se okrene i opet ide prema gore sa tim da jede ono sto je vec pojeo i tako par puta i crv crkne od gladi,
Ja te daske nisam uzeo jer su bile izbusene kao svajcarski sir,ali recept je dobar hahaha.
User avatar
spock
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 215
Joined: 10 Jun 2010 09:24
Location: Bačka Topola

Post by spock »

:off topic Antiradarske rakete nepogređivo pogađaju mikrotalasne rerne, znam iz iskustva.
Last edited by spock on 08 Aug 2011 18:00, edited 1 time in total.
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

:off, off, off topic
А ни град никад не пада на Северном ( а ни на Јужном) полу!!!!
Дођох, видех, побледех
User avatar
NikolaM
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 23 Oct 2011 11:14

Post by NikolaM »

Pozz ljudi, citam vase probleme, ali moj je OGROMAN! Iskusni, morate mi pomoci. Poceo sam da radim izolaciju na spratu i vidim u uglovima gde se spajaju grede kako gnezda od ose, ali imaju samo jednu rupicu i ja to sastruzem i vidim prazne kosuljice od crva. Znaci ne znam sta da radim, poludecu ako treba grede da menjam. :S Te kucice su kao glinene, tj. zemljane i nisam nasao ni jednu zivu bubu ili crva. Plasim se da nisu u drvetu. :O
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

to su gnezda od osa
nije građa ugrožena
to su ose koja prave gnezda od blata i tu polažu svoje jedinke
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
NikolaM
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 23 Oct 2011 11:14

Post by NikolaM »

Hvala! ALI! Sada sam kuckao u drvo kod tih gnezda i greda je izgrizena iznutra.Trulo je iznutra. Nadam se da necu morati da menjam i diram nista. Ulazna rupa je prilicno velika, kao da je nesto pravilo sebi "kucu" a ne da ostalo tu da jede. Deluje kao da su jele to drvo da bi pravili te kucice. U tim kucicama imaju te kao kosuljice od crva. Izgledaju kao malo deblja glista, samo bez unutrasnjosti. :)
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

hkruno wrote:ja moram da vam dam savet jedan kako ubiti crva u daski.kada odradite ovo sigurno od daske neostane nista.bio sam kod jednoga staroga majstora koji je sam resavao tako crve i ponudio mi daske u neku zamenu e sada citajte recept:crv je kao i svaka zivotinja ide u drvetu prema gore kada se daske ostavu u neku supu ili na tavan nebitno,crv krene u posao i jede drvo prema gore ,e onda kada prodje mesec ili dva okrenete dasku ,a crv kao crv on se okrene i opet ide prema gore sa tim da jede ono sto je vec pojeo i tako par puta i crv crkne od gladi,
Ja te daske nisam uzeo jer su bile izbusene kao svajcarski sir,ali recept je dobar hahaha.
Vrlo interesanto ? ali moja ideja još ne- isprobana?, je da skuvam sve crve na dobroj gomili i od njih napravim supu recimo pa onda premažem drvo i testiram dali će neki crv ,krenuti da jede to drvo :butter:!
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
bendzaminka
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 08 May 2012 13:45

Post by bendzaminka »

ne znam da li sam pogodila temu,
nadam se da ce neko znati da mi kaze kako se resiti crvotocine
primetili smo da nam je napala drvene stubove, napolju na terasi i to nosece
sta da radimo, ima li pomoci?
hvala
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Pisano je o tome premazi zizolinom.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
bendzaminka
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 08 May 2012 13:45

Post by bendzaminka »

runer wrote:Pisano je o tome premazi zizolinom.
hvala,
ali na zalost moramo da odsecemo pola stuba jer su crv i vlaga "pojeli" skoro celu osnovu
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

menjanje celog stuba ti je resenje
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
bendzaminka
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 08 May 2012 13:45

Post by bendzaminka »

peradetlic wrote:menjanje celog stuba ti je resenje
suprug i majstori su se opredelili za zidanje starom ciglom do pola, a gore da ostane stari stub
posto su to noseci stubovi na terasi
u pitanju je stara "svapska" kuca
u svakom slucaju hvala na savetima
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

može i tako
mada se onda gubi autentičnost kuće no sve zavisi šta je krajnji cilj renoviranja
za sve je kriv Toma Sojer
Post Reply