Vrata

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
luka
Šegrt
Posts: 20
Joined: 05 Mar 2014 23:16
Location: Niksic

Vrata

Post by luka »

Pozdrav Svima.
Imam mali problem sa izradom vrata, naime imam noz profil - kontraprofil za sobna vrata ali ne znam kako da profilisem sa njim kada imam krive ivice. vjerovatno treba postaviti lezaj ali ne znam kako posto noz hvata citavu sirinu fosne od 42mm. ako neko moze da mi pomogne bio bih veoma zahvalan
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

napravi sablon od medijapana po kome ce da ide lager a na sablon stegni fosnu koju ces da obradjujes. :skool:
smirglaj nikad dosta
User avatar
luka
Šegrt
Posts: 20
Joined: 05 Mar 2014 23:16
Location: Niksic

Post by luka »

kako mislis da je stegnem za sablon, sa cim? stegom ne moze jer ce smetati da kliza po ploci. A da li da izrezem i fosnu u obliku ili ce noz sam odraditi?
Last edited by luka on 28 Mar 2014 20:47, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

ovako: http://www.youtube.com/watch?v=Y1tgfzcnjb8
http://www.youtube.com/watch?v=RogotKWy3Gk
ali je jako opasno za rad (dalje ruke) i sablon od sper ploce treba usrafiti da ne mrda. Kao na videu, prethodno treba odseci sav visak materijala.
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

ako neznas kako da stegnes za sablon netreba ni da pokusavas vec prepusti majstoru koji zna a ti gledaj prvo dok ne naucis moj ti je savet da se nebi povredio jer je za to potrebno znanje kako i gde nemoze se iz saveta izvuci zakljucak ?????????????????????????????????????????:pucko:
smirglaj nikad dosta
User avatar
luka
Šegrt
Posts: 20
Joined: 05 Mar 2014 23:16
Location: Niksic

Post by luka »

pa mozes li mi ti reci kako da pricvrstim sablon?
User avatar
luka
Šegrt
Posts: 20
Joined: 05 Mar 2014 23:16
Location: Niksic

Post by luka »

skontao sam sve kako, radio sam vrata bez luka, interesuje me sa lukom kako. ako imas jos neki video postavi.
i ovo me pricvrscivanje sablona malo buni
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Na Sablonu napravis zljeb koji je dovoljno velik da moze da se stavi u njega gornji deo stege tako da ne ometa pomeranje sablona po radnom stolu i lepo stegom zatezes predmet rada :)

PS ako ti i dalje nije jasno samo reci slikacu kako ja imam napravljeno pa cu postaviti slike :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
luka
Šegrt
Posts: 20
Joined: 05 Mar 2014 23:16
Location: Niksic

Post by luka »

Oki, razmisljao sam da bi moglo tako. Hvala puno. ako moze slikica nece skoditi :)
Online
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

@luka

napisi u profilu odakle si(pravila foruma)


ako na frezeru imas rupu gde srafis firung(jednu)ulaznu,nju iskoristi za stift(sraf) ili za vezanje parceta drveta koje ces pribliziti glodalu da preko njega krenes jer moze da ti odbaci sve u stranu,a taj problem mozes resiti i kao na prvom videu tako sto ce sablon biti duzi od komada koji obradjujes pa on prvi krece na kopir prsten.:prsgore:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

@Luka
evo slike sablona kako sam ja resio pricvrscivanje predeta rada za sablon

Image

Image

a kao sto je kolega singer rekao uvek napravi duzi tj veci sablon od predmeta rada da prvo njega naslanjas na prsten da se nebi desilo da ti glodalo izbije iz ruku sablon i obradak....

i jos nesto pitao si kako se rade razna zaobljenja... Ja to radim tako sto na drvo po sablonu crtam pa posle ili tracnom testerom ili ubodnom isecem sto je bolje moguce i onda prvo stavim ravno glodalo pa sve lepo doteram poravnam i tek onda radim neki profil ako je potrebno....
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
luka
Šegrt
Posts: 20
Joined: 05 Mar 2014 23:16
Location: Niksic

Post by luka »

ok, pomogli ste, mi. sve sam skapirao. Hvala puno
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Nema na cemu :) tu smo da pomognemo ako mozemo :D
Samo molim te popuni u profilu odakle si :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
Post Reply