Kuhinjsko krilo imitacija grilje?

Sve o obradi drveta
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Najjednostavnije je da ih KUPIÅ , a ne napraviti ih, jer je MOŽDA i jeftinije.I bez gubljenja vremena u pripremi alata i izradi (jedino, ako je velika serija). :D
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Nacin izrade ovih vrata bio je opisan jos 198ineke godine u SAM-u. Ne mogu da ti skeniram crteze jer pojma nemam gde su mi revije, ali izrada je krajnje jednostavna.
U vertikalne letve se kopa kanal (utor) a na vertiklne ltevice se pravi pero, posle jedostvno ubacis hor. letvice u vertikalne, malo lepka i gotovo.
Mozes i da imitiras linije horizontalnih letvica ako imas 2-3mm glodoalo, samo da ne preteras sa sirinom daske, da se kasnije ne uvija.
Inace ova vrata (krila) bila su popularna 1980,i90-tih godina (meni se i dan dabas dopadaju).
Najveci razlog za njihovu izradu je bio da se iskoristi otpadni materijal u tada velikom preduzecima. Koliko se secam prva je bila Slovenija-les
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

stari wrote:Najjednostavnije je da ih KUPIÅ , a ne napraviti ih...
Meni bi najlakse bilo da se zavalim u neku lezaljku, kao sto Tishler pravi, i da uopste o ovome ne razmisljam, al mi nemoze biti :( :groota:
dikar wrote:Nacin izrade ovih vrata bio je opisan jos 198ineke godine u SAM-u.
Znaci matori je mogao da cita to stivo ''dok'' me je pravio...:D:D:D
dikar wrote:ali izrada je krajnje jednostavna.
U vertikalne letve se kopa kanal (utor) a na vertiklne ltevice se pravi pero, posle jedostvno ubacis hor. letvice u vertikalne, malo lepka i gotovo...
:skurt::skurt::skurt:
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Izvini Sasa lapsus :/
Na horizotalne ide pero
Last edited by dikar on 16 Sep 2012 22:15, edited 1 time in total.
Post Reply