Kako najlajkše napraviti rukohvate na sanducima - košnicama?

Sve o obradi drveta
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Kako najlajkše napraviti rukohvate na sanducima - košnicama?

Post by Bojan »

Moram da napravim par košnica za 'čele, pa bi me zanimalo kako najlakše sa mašinama
odraditi rukohvate sa strane, kao na slici:

Image

Slika nije baš sjajna, evo još jedne - vidi sa desne strane, za one koji ne znaju:

Image
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Boki zavisi koje masine imas na raspolaganju! :D

Ta na slici je pravljena na velikom frezeru sa ravnim glodalom
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5373
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

oberfrezer i ravno glodalo ,granicnik i "tepaj":)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
DEJANP
Moderator
Moderator
Posts: 180
Joined: 15 May 2009 19:55
Location: zrenjanin

Post by DEJANP »

singer wrote:oberfrezer i ravno glodalo ,granicnik i "tepaj":)
Izgleda da se gazda sprda sa nama!!!
:pucko::pucko::pucko::pucko:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5373
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

izgleda da mu morska voda saprala vijuge :P:P:P
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Ne vidi se dobro, ali ovo na slici nije napravljeno ravnim glodalom... Nešto tu ne miriše...
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Dobro ti rece Sasa to je radjeno na velikoj frezi, tako i ja radim. Moras staviti glodalo sa cetvrt radijusa pa na velike firunge nakucati dascicu i upaliti frezu da glodalo prosece tu dascicu i da viri onoliko koliko ti treba da ukopas rukohvat. Obelezis olovkom na dascici gde izlazi i ulazi frezer da bi imao zavrsne tacke gde pocinje i zavrsava frez. Zatim namestis granicnik ispred i iza do koje granice guras da bi izasla duzina rukohvata. Naravno moras imati frezu da mozes visoko da dignes glodalo, a njega moras odmah podesiti na odredjenu visinu, da bi sve to mogao sve posle odraditi.
Pozdrav!
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Image
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Ozbiljan problem mislim mogu pitati brata iz kupinova on je pčelar ! I to veliki i miki je radio kod njega dok nije postao faca ? Ta kutija naslici ulazi u kućicu koliko znam ? E sada koliki je među prostor ?? Ta kutija uma da bude teška ! Po mom sećanju uz samu gornju ivicu dođe jedna 3 do 4 cm širine letvica celom dužinom čepovaona pa zaobljena a ispod nje udubljeno mesto za rukohvat kao na slici. Stim da mora da bude i ulaz napravljen za nju kada se kutija vadi i stavlja A od napred klasična ručka za povlačenje. Mada možeš i viseće ručke da prikačiš (ako možeš) I molim te napiši mi od koje vrste si izradio kutiju i ostalo ! Jer znam da je Hrast dobar zbog pčela zimi ponaročito ,ali neki kažu i lipa da je u pitanju ali sutra ću ti proveriti da i ja znam javljam ti 100%
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5373
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

i ovo mozes kronerom(ravnim) na velikom frezeru ali moras imati nagib osovine pod uglovima hehe ;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

singer wrote:i ovo mozes kronerom(ravnim) na velikom frezeru ali moras imati nagib osovine pod uglovima hehe ;)
Ne bih ja pravio nagib osovine.
Samo na kroner idu noževi sa reznim ivicama pod uglom (zavisno od ugla koji treba da bude u rukohvatu). Da se ne trudim da crtam - čini mi se da je i ovo jasno.
Дођох, видех, побледех
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Gazda to se moze uraditi(na velikom frezeru) ravnim nozem a napadas na njega daskom pod odredjenim uglom ili nozem koji je pod uglom sa napadanjem na njega ravno na kraju dobijes isti rezultat. Poenta zasto se izbjegava zub sa donje strane je da bi se slivala voda! Mada sam ja na mojima odradio ravno! Ako odmaras negdje blizu svrati da to odradimo!
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

Sasa wrote:........... Ako odmaras negdje blizu svrati da to odradimo!
На одмор немојда носиш прибор за море - понеси кошнице! :hurra::D:stolt:
Дођох, видех, побледех
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

A zasto mora biti taj oblik.Ako je svrha samo za nosenje, singer ti je dao resenje.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5373
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

branimir wrote:A zasto mora biti taj oblik.Ako je svrha samo za nosenje, singer ti je dao resenje.
Sale rece zbog slivanja vode.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply