čime popuniti rasuseni brodski pod

Sve o obradi drveta
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Postolje, pravi ogoooomnu razliku u sigurnosti, ustvari ceo trik je upravo u postolju. U sustini dobijas mali rucni cirkular sa malim listom i velikim brojem obrtaja, kad dodas postolje.
Skini postolje sa rucnog cirkulara i dobices smrtonosno oruzje.

No kako ko voli, svako sam odlucuje o svojoj glavi, pa ako neko bas ima zelju da skace sa mosta...
User avatar
BlackJack
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 12 Apr 2009 20:25
Location: Šabac

Post by BlackJack »

Ove testere o kojima ja pricam su pijacne za jednokratnu upotrebu , mada imam neki kamen za ostrenje vidije i mogu par puta lepo da se naostre, precnika 120mm i unutrasnjeg 22.2 m tako da komotno mogu na brusilicu a ja ih preko reducira koristim za rucni cirkular .
Znam koliko je brusilica opasna ali u ovom slucalu potrebno mi je da skinem 5 mm sa donje strane nuta brodskog poda tako da mi je najlakse sa time i potpuno bezopasno jer kad bi sekao cirkularom , daske su dugačke 5m ,ostao bih dugo. Ispostavilo se da je cekic daleko opasniji jer kad sam nabijao daske pomocu klina....nasao mi se palac na putu cekica.
Last edited by BlackJack on 23 Jun 2010 23:13, edited 1 time in total.
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Last edited by dikar on 23 Jun 2010 22:02, edited 1 time in total.
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Imam 3 brusilice, a cetvrta ce biti ova sa 2 lista
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ova varijanta sa dva lista je vec nesto sasvim drugo (pisali smo o jednom womax/enhel/koji li bese modelu tu skoro). Kad postoje dva lista jednostavno ne postoji opasnost od trzaja usled toga sto list zahvati malo dublje. Svaki list vuce na svoju stranu, tako da je krajnji rezultat da kompletan sklop ne vuce nigde.

Ovu prvu ne mogu dobro da vidim. Prikazuju je samo u radu, a nikako zaustavljenu u dovoljno velikom formatu da bi se lepo videlo. Ono sto nekako uspevam da vidim je da ima "bregove" iza zupca, ali cini mi se da je i napadni ugao negativan. To je drasicna razlika, posto su tipicno napadni uglovi za drvo pozitivni, sto kao posledicu ima da list zeli da se "ukopa" u materijal, dok kod negativnog ugla list "bezi" od materijala pa ti moras da ga guras na njega.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Biću kratak to je s...e Eno u Wobyhausu stoji već poduže vreme kod kase jedna jadna takva cikular brusilica za 12500 soma došlo mi je da zaplačem kad sam se seti da je moj stari uništio dve brusilice jer je kupio na pijaci list za malu kružnu testeru i stavio na brusilicu !!!!!!??? Seko je neke šperploče spalio piljevinu i spalio brusilicu jednu pa drugu (reko mi je u momentu zagrejala se malo sine pa sam uzo drugu ) i spali list !!! Malo me nije udario infark kad sam ga video šta je hteo a nije hteo da dira moj alat bez mene od tada sam mu reko izvoli sve ti je slobodno !!! To je nešto naj gluplje što je neko izmislio i vrlo opasno bežite od toga što dalje moj savet ( Naletiš na čvor neko sranje ona odskoči iz ruke ( onda ti je kasno da ovo čitaš ) brusilica je za metal ali seći drvo nikako Pa sad ko kako hoće
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Post Reply