cime premazati stari brodski pod

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
BlackJack
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 12 Apr 2009 20:25
Location: Šabac

cime premazati stari brodski pod

Post by BlackJack »

Nedavno sam sebi renovirao komplet letnju kuhinju, stari brodski pod iskoristio sam i stavio po gredama.
Image

Kako mi se ni jadan bajc ili sadolin koji poznajem ne u uklapa u ambijent, a hteo bih da mi brodski pod dobije neku nijansu kao kad se drvo pokvasi vodom, ili odmah po mazanju firnajzom.
Ili nesto sto bi mi se uklopilo u ambijent
Image
P. s. Nesto slicno sam postigao sa staklenom vvodom . Molio bih misljenje i o tome.

mbole - promenjeni kodovi za slike
Last edited by mbole on 22 Apr 2009 23:22, edited 1 time in total.
salchi-ciro
Samostalni majstor
Posts: 166
Joined: 17 Sep 2008 17:00
Contact:

Post by salchi-ciro »

Jesi li probao sa lazurnim premazom (sadolin) od Belinke,Beltop,debeloslojna alkidna lazura.Nanosi se u dva sloja.Pogledaj nijansu Bor, ili isto od Belinke Belton tankoslojna alkidna lazura,bezbojni.
User avatar
BlackJack
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 12 Apr 2009 20:25
Location: Šabac

Post by BlackJack »

salchi-ciro wrote:Jesi li probao sa lazurnim premazom (sadolin) od Belinke,Beltop,debeloslojna alkidna lazura.Nanosi se u dva sloja.Pogledaj nijansu Bor, ili isto od Belinke Belton tankoslojna alkidna lazura,bezbojni.
Nisam, jer kao sto sam vec rekao po nekom mom iskustvu recimo nijansa bor, koju si naveo vuce na zuto, probao sam nitrobajc od bora i dobio uzas.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Da probas sa selakom? Pa onda preko njega mozes nekim vodenim bezbojnim lakom. Selak bi trebalo da da bas tu nijansu ko da je pokvasen, a vodeni lak je potpuno providan.

PS.
Koristi link pod "Thumbs", Forum sa .-a. Na taj nacin se prikaze na forumu mala slicica, a klikom na nju se dobija velika.
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Zasto ti ne naprave bajc u nijansi koju hoces?To rade svi veci uvoznici poliuretanskih i drugih boja.Napravice ti nijansu bas kao sto zelis.
salchi-ciro
Samostalni majstor
Posts: 166
Joined: 17 Sep 2008 17:00
Contact:

Post by salchi-ciro »

Tesko ce uspeti sa bajcovanjem starih povrsina,koje su ranije bile tretirane sadolinom.Sacekaj par meseci da tako dobro osmirglano drvo odstoji i ono ce samo poprimiti tu nijansu,boja meda,ako to zelis.Poznato je da svetlo drvo postaje zuto ili smedje zbog proizvoda koji su nastali kao rezultat razgradnje lignina.Kiseonik iz vazduha igra vaznu ulogu u procesu obezbojavanja.Dekoloracija.Mozes ga u tom cekanju samo zastititi bezbojnim Beltonom,a posle prelakirati po zelji.
User avatar
BlackJack
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 12 Apr 2009 20:25
Location: Šabac

Post by BlackJack »

Nasao sam resenje i boju koja mi odgovara. Uzeo sam sadolin boja hrast i pomesao ga u odnosu 1:1 sa lakom za camce. Tako sam dobio zeljenu boju i sjaj u samo jedmom mazanju.
Zahvaljujem se svima na odgovorima.
Post Reply