proizvodnja paleta

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
vladica1
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 08 Mar 2009 23:07

proizvodnja paleta

Post by vladica1 »

Postovanje svima na forumu,samo da kazem da sam laik u ovoj oblasti ali imam prostora za proizvodnju paleta.
Stoga bih molio za odgovor koje su mi masine potrebne za proizvodnju istih.
S postovanjem
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Za početak dobar ger i jedan solidan cirkular,a za zabijanje čavala odnosno samo sastavljanje palete neki pneumacki pištolj za čavle i naravno dobar veći kompresor.A ako nisi pri parama možeš zakivati i ručno ali to ti onda smanjuje učinak.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
vladica1
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 08 Mar 2009 23:07

Post by vladica1 »

znam sta je cirkular i pistolj ali za cega sluzi kompresor da li je to nesto u sklopu pistolja i sta je ger.
Izvini sto ovako pitam sve ponaosob ali stvarno nisam upucen pa ako ti nije problem bio bih zahvalan!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ger ti je isto cirkular samo preklopni i on ti služi za skraćivanje dasaka pod pravim kutem ili nekim drugim kutem s time da je rez točan,a i pogledaj malo ovu temu " Ger za potrebe uramljivanja " i tamo imaš sliku jednog ger-cirkulara pa će ti biti sve jasnije.A kompresor je strojček koji komprimira zrak ili ga stlačuje kako hoćeš i s tim se stlačenim zrakom služiš kao pogonom oliti taj zrak služi umjesto struje za pokretanje pištolja za zabijanje čavala,kompresora imaš nekoliko vrsta ima ih klipni i vijčani i razlika im je u veličini boce (spremnika) i naravno broja kompresorskih glava.Mogu biti sa jednim klipom ili sa više njih a sve ti ovisi o tome šta radiš i koliko ti je potrošnja zraka.O tome ti može malo više pomoći naš kolega koji je tata mata za farbanje i te alate Ćiro a imaš i njegov sajt ovdje na forumu pa o tom alatu možeš i tamo malo više pročitati i naučiti.I još da ti dodam da se kompresor može napraviti i u kućnoj radinosti i može se dosta toga improvizirati,recimo ja sam doma u Ogulinu napravio kompresor od kamionskog kompresora i dodana mu je uljna pumpa od golfa a boca je skinuta sa željezničkog vagona,mašta radi svašta.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Pogledaj malo ovo

viewtopic.php?id=1014

pozdrav
Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
vladica1
Brzi dodavač alata
Posts: 8
Joined: 08 Mar 2009 23:07

Post by vladica1 »

hvala stvarno sam zahvalan na ovako brzom odgovoru.
Post Reply