Bastensi namestaj

Sve o obradi drveta
Post Reply
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Bastensi namestaj

Post by nemanjas »

Pozdrav drugari, zeleo bih da napravim neku basrensku klupu sa naslonom za ledja i naslonom za ruke a nemam neku posebnu ideju kako to da uradim. Voleo bih ako bi neko hteo da mi da neke dimenzije i nacrte za takve klupe. Verovatno ste pravili dosta toga. Ja dam gledao nesto po netu ali su mi nejasne te dimenzije a nacrte nigde nisam nasao. Hvala vam unapred
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koje su ti dimenzije nejasne? Daj neki primer.
Prisecam se da je negde na forumu bilo price o tome, potrazi malo.
User avatar
nemanjas
Samostalni majstor
Posts: 153
Joined: 26 Oct 2016 20:22
Location: srbija -sopot

Post by nemanjas »

Vise bih voleo da mi date vi vase ideje neke linkove klupa koje su vec napravljene. A za dumenzije, nacicu bas onakvu kao sto sam gledao i poslacu dimenzije pa ce mo prokomentarisati
User avatar
marko1511
Šegrt
Posts: 21
Joined: 24 Dec 2014 15:59
Location: Valdagno

Post by marko1511 »

English wooden bench plan, dovoljno za pocetnu ideju ima i dosta besplatnih planova, cudne dimenzije su inci- 1inch=2,54 cm. Minimum od alata trebas da imas: ubodnu testeru, slajfericu(najbolje tracnu) busilicu, antifoni, rukavice, zastitne naocare
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Meni je ova poodavno zapala za oko

Image
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
marko1511
Šegrt
Posts: 21
Joined: 24 Dec 2014 15:59
Location: Valdagno

Post by marko1511 »

Casopis - Le Bouvet Hors-Serie 2011-8 je izdao plan klupe koja ima slicni mehanizam za ljujanje,sredisnji deo je statican, spoljni deo se ljulja, klupa u casopisu je drugacija vizuelno, ali moze lako da se prilagodi dizajnu koji ti zelis.
Casopis Today 'Woodworker may 1990 ima klupu gde se sredisnji deo ljulja, veci je ugao ljuljanja, mehanizam za ljuljanje je od drveta...
Sanjicaa
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2023 09:23
Location: novi sad

Re: Bastensi namestaj

Post by Sanjicaa »

Meni se lično sviđaju drvene pergole, tako toplo izgleda drvo i sam ambijent je prelijep http://www.woodofsteel.com/pergole.html
drvene fasade su mi isto prelijepe u kombinaciji sa modernom arhitekturom i gradnjom, odličan spoj https://www.emajstor.hr/clanak/47/Drven ... _tradicija bilo bi lijepo imati tako nešto na moru...
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Bastensi namestaj

Post by maricaiivica »

A zašto ne i na selu?
Sanjicaa
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 11 Jan 2023 09:23
Location: novi sad

Re: Bastensi namestaj

Post by Sanjicaa »

i na selu,svakako... možda sad u zimi nešto više razmišljam o ljetu :)
Post Reply