Kombinovana masina

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Kombinovana masina

Post by venzinatiko »

U pitanju je kombinovana masina ali neka bude u ovoj temi . Par slika nakon sredjivanja i dodavanja nekih resenja koja cu slikati kasnije -tipa povezivanja kontaktora-sklopke i bimetala za motore . Slike ce biti i vise nego dovoljne za onog ko zeli sam da se upusti u povezivanje navedenog .
Debljina ulazno-izlazne ploce je 15mm-poravnjana na cnc rendisaljci kao i ploca za cirkular .
Debljina "stranica" je 13mm secene takodje na cnc masini .

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Delimicno odradjen deo za suport za koji tvrdim da se ne isplati praviti (mislim na suport) jer je izrada i materijal samo za 8 bronzanih caura kostala 30 evra a gde je sve ostalo !
U sustini "samoizgradnja " bilo koje masine se ne isplati nikom ko ne moze da negde odradi neke stvari za coca colu i kafu :D
Cisto za primer plocu 750x350 za cirkular su mi ravnjali na cnc rendisaljci cela 3ipo sata . Da sam placao u toj firmi punu cenu obrade kostalo bi preko 60evra .
Izrada otvora na glodalici 3000 din ..itd
Vazna napomena je da se delovi koji se prave moraju raditi na ozbiljnim masinama da bi bili po meri,ravni,izbalansirani...cak i na njima moze nesto poci po zlu a kamoli na nekim krsevima od pre 50 godina .
Image
Image
Last edited by venzinatiko on 12 Nov 2017 15:53, edited 1 time in total.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Evo i linka kao zvuci . Obradjuje se suva camovina 10x10cm ,skida 1,5mm .
Znam da nije safety first :D ali nemam naviku da drzim aparat i radim ko ameri .
https://www.youtube.com/watch?v=k42vbXs ... e=youtu.be

Ako ima nego predlog ili zna kako da uradim onaj stitnik za glavu neka okaci sliku ali treba da se ima u vidu da sa leve strane dolazi i ploca za cirkular :(
Na raspolaganju za taj projekat su mi za sad ova dva nosaca :


Image
Image
Last edited by venzinatiko on 12 Nov 2017 17:18, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

na krajeve ploca od abrihtera treba da napravis useke(ako nemas cime mozes i brusilicom polako i precizno) a razlog je taj sto ti puno zvizdi dok radi jer nozevi seku vazduh pa se cuje ,ovako ce se zvuk smanjiti drasticno.:)

evo slicice npr da vidis o cemu pricam

https://www.halooglasi.com/masine-alati ... 5491886960
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Znam na sta mislis . Tesko da mogu iz ruke brusilicom ukenjacu ga skroz :D .Videcu na neku glodalicu da odnesem kad zavrsim ostatak masine . Imam jaku ubodnu ali mislim da je sve sa rucnim alatom tesko i aljkavo :(
U svakom slucaju hvala za savet . Vidjao sam te useke ali nisam znao da im je to namena .
Last edited by venzinatiko on 12 Nov 2017 23:21, edited 1 time in total.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

zanima me gdje ima ovoga za kupiti, nema koga nisam zvao no nemaju ih, dali postoji neki "naziv" za ovo.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

borism25 wrote:
zanima me gdje ima ovoga za kupiti, nema koga nisam zvao no nemaju ih, dali postoji neki "naziv" za ovo.
Nije jeftino uopste ali su sto bi nas narod rekao :pismena stvar😉 . Ne znam za sta ti treba ali ova dva kostaju blizu 7000dinara . Ako ti treba vise mnogo je jeftinije da ti napravi strugar . Ovo uglavnom koriste veoma ozbiljne firme zato je vrv i skupo toliko. Evo link pa narucuj :
http://hr.rsdelivers.com/rs/productlist ... %20Krieger
Last edited by venzinatiko on 13 Nov 2017 11:11, edited 1 time in total.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

meni treba za sitotisak, realno tezina koju ce drzat max 1.5-2kg, i sad trazim neko jednostavno rijesenje evo i koja slika...hvala za link no probat cu nesto jos skontat nije bas jeftino :)

http://www.njuskalo.hr/image-w920x690/o ... 218290.jpg
http://www.njuskalo.hr/image-w920x690/s ... 650566.jpg
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Image
Ovo se koristi za malo ozbiljnije stvari ,uvelicaj sliku pa ces videti sta nose. Ali idealno bi bilo i za tvoje potrebe . Evo slike kako izgleda pravljeno pa nosu strugaru ...jos bolje glodacuImage
Last edited by venzinatiko on 13 Nov 2017 11:56, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Imam ja neku kolicinu, ako nemas neku blizu varijantu.
Imam i tu pod 90 stepeni i jednu do druge.
Gratis, naravno
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne kapiram sto svi misle da je neki problem otvaranje nove teme? Ili vas mrzi? Ili je neki treci razlog?

Lepo izgleda masince.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Mrzi nas, naravno :P
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Vec je imala ali u porukama :pitajte stolare a ne kao projekat pa sam mislio da je adekvatnije u temi gde je abrihter koji je bio u grupi veliki projekti .
Tako izgleda kad je mogao covek da se igra u drzavno preduzeće a ne kO danas sve covek mora da plati 😐 .
https://m.youtube.com/watch?v=yqVr2LCwfxE
Last edited by venzinatiko on 14 Nov 2017 08:46, edited 1 time in total.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Nastavak price ...
Razmisljajuci kako da unapredim sistem podizanja-spustanja ploce a da po potrebi jedan od delova ploce(prednji levi,desni ;zadnji levi ,desni) moze da se pomera nezavisno ,uputio dam se kao i vecina na you tube i brzo shvatio da je 99% americkih resenja ISTO i takmicenje u moru" you tube majstora" ko ce pre da skupi br pregleda...
Resih da sam smislim nesto ali da troskovi i izrada nisu vise od 30-40€ a da bude precizno,postojano,stabilno i naravno mogucnost stelovanja kao na troduplo skupljim resenjima .
Ideja je po meni genijalna😁 i moze svako da je priusti za svoju samoizgradnju ,opet zavisno od konstrukcije masine...
Evo par skica kako to treba da izgleda a bice vam jasnije kad budem okacio sliku kako se na mojoj masini vrsi podizanje i spustanje !
Image
Image

Ideja je da se napravi ovakvih 8elemenata ili 4 samo za srafljenje u donji deo konstrukcije a u plocu da se navari fixan deo sa rupom bez mogucnosti stelovanja jer bi vrsili na donjim stelovanje po potrebi .
I za ovaj mehanizam bi vam bilo potrebno 8 plocica kao na prvoj slici u levom uglu . Dimenzije po vasim potrebama .
Sve ovo se moze napraviti za 20-30e ako placate glodaca a moze i bez toga ako se odlucite da T" profil dobijete spajanjem varom a ne glodanjem iz jednog dela .
A na ovoj slici mozete videti trenutni princip spustanja koji je verovali ili ne tacan u 0,1mm ali perfekcionizam mi ne da da ostane na tome :) ...
Image
Last edited by venzinatiko on 13 Dec 2017 00:33, edited 1 time in total.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Progress on 70% :)
Image
Image
Last edited by venzinatiko on 13 Dec 2017 00:37, edited 1 time in total.
Post Reply