Kombinovana masina

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Na kojoj visini ti je cirkular? Nekako mi visoko djeluje
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

sasasasa wrote:Na kojoj visini ti je cirkular? Nekako mi visoko djeluje
To je kad se podigne skroz u visinu. Spusta se taj deo skroz dole u ravni sa abrihterom .
Image
Last edited by venzinatiko on 13 Dec 2017 23:27, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Bez ljutnje, svaka cast na trudu, ali fali ti krunjac za kukuruz, a sto da ne i dodatak za cesljanje vune pa da bude kompletna.

Iz mog iskustva pre nego sto si joj dodao frizider, i sporet, bila je mnogo bolja masina.

Nikako mi se ne svidja taj koncept kombinovanih masina, posto se dobija neupotrebljiv i nebezbedan cirkular, i takodje nepotrebna horizontalna busilica.

Na jednoj kombinovanoj, koju je uzeo prijatelj, to su delovi koje smo skuinuli, a nastavke na osovini odsekli brusilicom, i rezultat je bila daleko upotrebljivija masina.

Cirkular mora da bude odvojena masina, bez ikakvih kerefeka, a nesto bas i ne vidim svrhu horizontalnoj busilici. Za to sto ona moze da uradi, vertikalni mortizer sa cetvrtastom burgijom, i stubna busilica su mnogo pametnija resenja.

Koncept kombinovene masine, sa jednim motorom i osovinom, pa da se ne baci, je uzasavajuce sirotinjski pristup problemu. I kao svaki drugi sirotinjski pristup je los i treba ga izbegavati koliko god je to moguce.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Hahah
U potpunosti se slazem da je jedna masina jedna operacija zakon . Ali ja sam ovu masinu uzeo "za pocetak" jer nikad nisam radio na istim i sluzice za ucenje i upoznavanje ... Nisam hteo da dam 2-3hiljade evra za nesto o cemu nemam pojma ako me razumes . Sa druge strane bolja je sigurno nego metabo,makita abrihter diht koji sam video uzivo pre par dana i koji deluje kao igracka u odnosu na ovu a kosta 140 000dinara .
Imam u planu da uradim valjke za diht i ostalo vezano za njega i da suport skinem a umesto testere da stoji glodalo ili mozda nista ...
Ni meni se ne svidja ovakav koncept ali nije toliko neupotrebljiv koliko ti deluje -samo ogranicava mogucnosti ! Nemam u planu da radim krevete ,prozore..nista preko 1m .
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Ako neko moze da mi da neki savet kako da uradim valjke za diht na osnovu ovih rupa koje su ostavljene ili je neko to pravio neka da neku slicicu-resenje .
Ili ako nekog znate ko bi mogao sve kompletno da odradi,msm na neku radionicu u krugu od 50km od Kg ?
Image
Last edited by venzinatiko on 14 Dec 2017 11:51, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vrnjacka Banja je na malo dalje (60Km), a tamo imas Jela Stil.
Nemam pojma da li su i koliko raspolozeni da to rade, koliko su povoljni... al prvi su mi pali napamet. A ne boli jedan poziv telefonom. Najgore sto mogu da ti kazu je: ne radimo to. Hvala, dovidjenja :)
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

u te rupe ide cetvrtasta "plocica" sa rupom za valjak .ostavljene rupe su parvougaone da bi valjak imao hod gore dole
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ne kapiram. Pocetnik razmišlja da umesto testere stavi glodalo. Hrabro.... Ako moze video snimak kad to uradiš...
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Samo da ne bude vidi sad bez ruku..
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

daleko wrote:Ne kapiram. Pocetnik razmišlja da umesto testere stavi glodalo. Hrabro.... Ako moze video snimak kad to uradiš...
Majstore u cemu je razlika izmedju testere od 3mm i glodala sirine 8 -10mm? Pricate o resenjima koja postoje 50 god samo da bi pricali .. Bio sam kod stolara koji radi 30-40godina ima sve prste !!! i koristi glodalo od 10mm na osovini za testeru za neke kanale . I ne vidim sta je tu strasno ? Necu ja da pravim cesalj...
Svi saveti na ovom sajtu su mi pomogli i svima zahvaljujem na tome !!! Ali brdo ""saveta" je cist odraz nekih frustracija i ko zna cega vec. Zato je sajt i ovako mrtav na zalost .
Brdo tih povreda koje svi naslucuju i koje su se desavale je iz razloga sto polumozgasi bez procitane jedne knjige krenu da rade na tim masinama i od zastitne opreme imaju samo flasu rakije i piva !
Neko ce na sred livade nogu da polomi a neko ce na Mont Everest da se popenje bez da se oklizne !
Kupicu glodalo od 5-10mm i napraviti kanal i sta onda ??? Opet ce biti neko "'ali"!
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

art of wood wrote:u te rupe ide cetvrtasta "plocica" sa rupom za valjak .ostavljene rupe su parvougaone da bi valjak imao hod gore dole
Kako da nadjem sliku te plocice i tog mehanizma da ga tako nazovem ?
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

mbole wrote:Vrnjacka Banja je na malo dalje (60Km), a tamo imas Jela Stil.
Nemam pojma da li su i koliko raspolozeni da to rade, koliko su povoljni... al prvi su mi pali napamet. A ne boli jedan poziv telefonom. Najgore sto mogu da ti kazu je: ne radimo to. Hvala, dovidjenja :)
moze i 60km :D
Znam dosta majstora u Kg ali niko nema kompletnu opremu tipa i strug i glodalicu ..i nemaju iskustva sa tim ,samo obradjuju neke glave motora,letve motke..:D Treba mi neki skolovan covek za crtez,resenje a za izradu bi lako .
Zvacu ih sutra ili u ponedeljak ...
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

venzinatiko wrote:Ali brdo ""saveta" je cist odraz nekih frustracija i ko zna cega vec. Zato je sajt i ovako mrtav na zalost .
:skoorpning: Pa eto, sam sebe ne vidis, bolje komentare na to sto si pisao nije realno ni da ocekujes.
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Pezzo wrote:
venzinatiko wrote:Ali brdo ""saveta" je cist odraz nekih frustracija i ko zna cega vec. Zato je sajt i ovako mrtav na zalost .
:skoorpning: Pa eto, sam sebe ne vidis, bolje komentare na to sto si pisao nije realno ni da ocekujes.
Reci mozda zvuce pregrubo ali ne razumes da se ne odnosi na sve vec na pojedince kojima bi vrv i uzivo tako rekao . Samo sam objektivan i iskren . A naravno iskrenost se nikad ne isplati .
Moja greska sto ne cutim po nekad ali me nervira kad nego ne procita ceo komentar i ako ga procita izvlaci ko" neki novinar samo ono sto se njemu svidja i prica napamet .
Ja stvarno postujem i cenim svakog clana-coveka (sad sam kO Vucic) ali ne mogu da razumem i cenim komentare,stavove koji nisu utemeljeni vec samo rekla -kazala ...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nevolja je sto "glodalo" moze da bude svasta.
Pa tako moze da bude neko uzano koje stvarno bez problema moze da se ubaci, ali moze da bude i komadiska koja ce da napravi picvajz.
Sa ovih slikica se ne vidi koliko veliko glodalo tu moze da stane.
Posto nisi napisao na kakvo glodalo mislis, dobio si takve odgovore. Svako pomisli na nesto drugo kada cuje rec glodalo. Meni je prva asocijacija malo glodalo za rucnu glodalicu, nekome drugome gromada od 30cm precnika i 7-8 kila za profil-kontra profil...
Post Reply