pogon za proizvodnju euro paleta

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
Post Reply
User avatar
milantosic
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 15 Nov 2014 17:30

pogon za proizvodnju euro paleta

Post by milantosic »

Pozdrav ljudi,moja kompanija planira da zapocne proizvodnju euro paleta,pa me zanima kome da se obratim za licencu,da li je neko zaduzen u Srbiji za to ili mora da se kontaktira medjunarodna asocijacija , i da li su potrebne specijalne masine za izradu i sta je uopste potrebno osim banseka ,elek. Rendea ,cirkulara ..itd ?
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Треба ти прво купац!
Иови што их праве имају гомиле на лагеру
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Automatizacija je poželjna ako hoćete ozbiljno sa tim da se bavite. Nemora biti kompjuterski pracen proces, već namjenska linija za sastavljanje koja može biti i iz 70ih godina prošlog vijeka.
Bitna stavka je da u blizini imaš nekog ko ce sastavljene palete uslužno termički da obradi, a to se radi u namjenskim brzim komorama koje moraju imati sertifikat za tu djelatnost ako ce te palete izlaziti van Srbije.

Sto kaže Feniks od kupca sve zavisi jer kvalitet diktira proizvod koji ce se na njih pakovati, a i zemlja u koju ce se taj proizvod transportovati.
User avatar
milantosic
Dodavač alata
Posts: 2
Joined: 15 Nov 2014 17:30

Post by milantosic »

Hvala ljudi, imam komsiju koji isporucuje 5000 obicnih paleta mesecno,trzista verovatno ima ,samo se treba potruditi,i konkretno me zanima sa kojim alatom se obaraju bocne ivice na krajnjim daskama euro palete i jel se koriste posebni sabloni ?
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Обичне су за једнократну употребу и праве се од отпада дрвета а то што ти хоћеш да правиш је нешто друго.
Рекох ти да прво дооообро потражиш и обезбедиш тржиште да не буде "грлом у јагоде"
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

ЛОКАЦјЈА
Post Reply