nova radionica za malo para

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
Post Reply
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

nova radionica za malo para

Post by munja »

Pozdrav svima!!

prije svega da se ispričam što me nema praktički cijelu zimu, al eto, posao stisnuo pa se nije baš imalo vremena, a ni volje za stolariju :)
no kako dolazi ljepše vrijeme tako raste i volja, ali alaj, eto novog problema :forvonad:

iz određenih razloga ostajem bez svoje garaže pa ću tako morati seliti cijelu radionu na drugu lokaciju.
e sad, imam mogućnost uz kuću dužine nekih valjda 6-7-8 metara napraviti radionu širine recimo 2,5-3-3,5. znam, vrlo sam precizan :tummenupp:
znači, jedan zid radione bi bio vanjski zid kuće. sad na red dolaze temelji. tu bi bila riječ o cca 5 m3 betona, što nikako nemogu isfinancirati :(
pala mi napamet ideja kako je moj stari napravio vikendicu... uzeo je betonske odvodne cijevi, ubetonirao u zemlju, u njih nalio beton i u taj beton upiknuo one "čahure" za grede.
pa meni palo napamet na taj način napraviti i radionu, ali reko da dođem ovamo po mišljenja :)
nemam nikakvih ultrateških alata niti ničega jako teškog. štoviše, mislim da nemam ništa teže od 100kg :skratta:
također, nemam namjeru niti kupovati nikakve profi-megateške-ultra-super mašinerije :)
pod bi se izveo od mreže štafni i pokrio bilo daskama, brodskim podom, nečime.. na što bi išle ploče iz serverskih soba.
zidovi bi bili takvi da bi svakih x dužine išla greda u vis. izvana bi se za početak pokrilo sa colericama, jednog dana bi se nešto na njih stavilo.
iznutra bi se postepeno stavljao stiropor i opet colerice.

zanimaju me mišljenja, čisto da znam da li sanjarim bezveze ili moje fantazije imaju smisla :)
stari je na sličan način napravio vikendicu, samo kaj je njegova od lamperije u prekonekoliko slojeva, i već 13-u godinu se odlično drži :)

hvala svima unaprijed :)
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Ma sve može, samo ako si jako dobar sa susjedima. Moj, ne prvi već neki drugi, bi mi najviše pet dana nakon početka gradnje pozvao inspekciju da utvrdi da li sam u gabaritima za koje ne treba lokacijska :) Nekako slutim da baš i nemaš love za ishođenje svih potrebnih dozvola pa je zamišljeni način i poželjan za izvedbu montažnog objekta. Ipak provjeri u svojoj gradskoj upravi kako stoje stvari sa gradnjom takvih objekata i nemoj spominjati radionicu već montažno spremište - šupu ili sl.
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

tako nešto sam i planirao, i baš zbog toga bi i napravio da je sve "na dva šerafa" i naravno da bi to bila šupa :)
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

ne trebaš betonske cijevi , dovoljno je odrediti gdje staviti grdiice , tu iskopati rupu cca 0.5 m dubine , uliti beton i u beton uvaliti čahuru - nosač grede .
Ovo što si naveo ja sam započeo, samo zbog posla, pa nevremena , malo sam blokirao , jedino što sam ja odustao od drvenog poda i odlučio ipak izliti betonsku ploču . Moj prostor će biti negdje 5 x 4 m , nastavak na postojeći objekt , kompletno složen od greda i pokriven s vanjske strane od dasaka ( pilanski otpad - dobiven zahvaljujući Å trkiju) .
Daske su obrađene i poslagane , suše se , grede , neke su već kupljene , par još moram kupiti i najkasnije na proljeće kreće montaža - bit će slike .
Moja radiona je na rubu šume , pa imam potencijalnih opasnosti od zmija , koje se vole nastaniti pod takvim podom , pa sam iskalkulirao da nije prevelika razlika između drvenog poda i betonske ploče , koju ću naravno sam izliti ( uz pomoć prijatelja ) , ubaciti nešto željeza i ploču bez nekih specijalnih temelja zviznut i bok .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
munja
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 239
Joined: 02 Feb 2011 21:06
Location: Velika Gorica, HR

Post by munja »

ropee wrote:ne trebaš betonske cijevi , dovoljno je odrediti gdje staviti grdiice , tu iskopati rupu cca 0.5 m dubine , uliti beton i u beton uvaliti čahuru - nosač grede .
Ovo što si naveo ja sam započeo, samo zbog posla, pa nevremena , malo sam blokirao , jedino što sam ja odustao od drvenog poda i odlučio ipak izliti betonsku ploču . Moj prostor će biti negdje 5 x 4 m , nastavak na postojeći objekt , kompletno složen od greda i pokriven s vanjske strane od dasaka ( pilanski otpad - dobiven zahvaljujući Å trkiju) .
Daske su obrađene i poslagane , suše se , grede , neke su već kupljene , par još moram kupiti i najkasnije na proljeće kreće montaža - bit će slike .
Moja radiona je na rubu šume , pa imam potencijalnih opasnosti od zmija , koje se vole nastaniti pod takvim podom , pa sam iskalkulirao da nije prevelika razlika između drvenog poda i betonske ploče , koju ću naravno sam izliti ( uz pomoć prijatelja ) , ubaciti nešto željeza i ploču bez nekih specijalnih temelja zviznut i bok .
misliš samo tamo gdje će biti noseće grede izliti okvir cijelog prostora? netreba mi onda batuda dolje, pa beton i kajjaznam?
ja bi u ovo također krenuo na proljeće :)
Post Reply