YTONG gradnja

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Čestitam :prsgore:

Sa srećom ti bilo :hurra:
User avatar
darkoknez
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Jan 2010 23:45
Location: čačak

Post by darkoknez »

sa srećom da budu radovi
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Čestitke na otvaranju radova .
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

moze slike po fazama :pljesk::pljesk::pljesk:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Nek je sa srecom :hurra:
User avatar
Vinkl
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Dec 2012 11:38
Location: Beograda

Post by Vinkl »

:happy: Hvala ljudi, od srca! :)

Poceli smo, vreme nas sluzi... samo tako i da se nastavi! :tummenupp:

Moze i slike po fazama, naravno! Postavicu ih ovde a bole nek' izdvoji posle u celu temu (Vinkl gradi radionicu ili tako nesto) posto ce tema dobrano da ode u OFF obzirom da se bavi YTONG gradnjom :smejanje:

Faza 1 - markiranje terena za buduci objekat

Image

Faza 2 - zemljani radovi. Iskop i poravnavanje terena.

Image


predlog za boleta - nek' nova tema krene od ovog posta recimo... ;)
Vinkl wrote:Za koji dan ce biti tacno dva meseca kako sam se poslednji put oglasio u ovoj temi. Sta ima u medjuvremenu?

Ova tema mi je dosta pomogla da malo sagledam samu ideju gradnje objekta i zahvalan sam svima koji su u njoj ucestvovali i pomogli. Posebno mi je znacila stavka da obavezno izbegnem stubove u radionickom prostoru sto sam i uradio. Takodje, dosta me je inspirisala citirana poslovica da covek pravi jedan ulaz i dva izlaza tako da sam i to ukljucio u finalno resenje.

Ono sto ce se verovatno pokazati kao "sokantno" je da zidam radionicu na sprat, odnosno podrum + prizemlje + potkrovlje ali sve sa svojom namenom i u svoje vreme...

Prva faza je podrum, unutrasnjih dimenzija 12x8x3 metra (unutrasnja mera). Mesto na kome zidam je samom geo lokacijom idealno za podrum posto je voda tek na nekih 80 metara a i pitanje je imali je na toj dubini. Dodatno, sam plac na tom mestu ima prirodni pad tako da tu nece biti mnogo kopanja odnosno samo mesto trazi podrum jer bez njega temelj bi morao da se naliva i naliva i naliva...

Prilaz podrumu ide kroz rampu koja dolazi na ulaz 2.5 x 2.3. Iz podruma idu komforne stepenice (130cm sirine) koje lepo savladavaju visinu od 3 metra i vode na buduce prizemlje.

Dumao, mozgao i na kraju sam zadovoljan svime sto je stavljeno na papir!

Sutra, uz povoljne vremenske prilike i malo Bozije pomoci bager ce poceti sa iskopom. :)
Last edited by Vinkl on 07 Apr 2013 09:44, edited 1 time in total.
User avatar
Vinkl
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Dec 2012 11:38
Location: Beograda

Post by Vinkl »

Faza 3 - Gradjevinska inspekcija jer te prijavio komsija.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

E da ga...
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Dotjeraj mi tu zemlju od iskopa, ako je nemas gdje!? :D

:pljesk: Srecni radovi!
User avatar
nickme
Precizni šegrt
Posts: 64
Joined: 21 Mar 2013 22:43
Location: Beograd

Post by nickme »

to da naspesh obalu, proshirish plac u more:D
Last edited by nickme on 10 Apr 2013 13:04, edited 1 time in total.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

@ vinkl , šta kaže građevinska inspekcija , jel' u vinklu ? :D

Nadam se da će se riješiti brzo , žao mi je da imaš tako dobre susjede , ovi ti sigurno neće paziti na radionu kad te ne bude u blizini :(
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Vinkl
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Dec 2012 11:38
Location: Beograda

Post by Vinkl »

Sasa wrote:Dotjeraj mi tu zemlju od iskopa, ako je nemas gdje!? :D

:pljesk: Srecni radovi!
Ispostavilo se da na placu lezi nikad bolja crnica i to sve do 160cm dubine... Opsta "tuca" u komsiluku za zemlju... malo za bastu, malo za cvece.
Bile komsije pitale ja dao, posle cujem da su dolazili da je kradu ?!? :forbryllad:

Trazio mi jedan 3 kasike, dao ja. Sutra ujutru kad su kopali (ja nisam bio tu) prica ovom izvodjacu kako sam obecao 12-13 kasika... ma, sou program!!

Uglavnom, plac je prilicno kao korito tako da ce zemlja od iskopa odma ici za nivelaciju i poravnavanje.

Inace da mi je neko pricao da ce neka iskopana zemlja da mi bude problematika u zivotu smejao bih mu se u lice. :smejanje:

@ vinkl , šta kaže građevinska inspekcija , jel' u vinklu ?

Nadam se da će se riješiti brzo , žao mi je da imaš tako dobre susjede , ovi ti sigurno neće paziti na radionu kad te ne bude u blizini
Ne znam sta da kazem... ::neznam:: Evo ovakav sam :| (nem) vec par dana.

Izgleda da je to sa placem, zemljom i zivotu na njoj u kuci jedna potpuno drugacija dimenzija nego kako sam ja to, kao mali Perica, zamisljao.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

A i ti nasao da pocinjes radove sad kad je sezona kad sve vrvi od ispekcija, :pucko: umjesto da cekas pravi trenutak.
Za takve poduhvate ti je najbolje prikupljati sav potreban materijal i nikako ga ne donositi na plac do pocetka radova, pripremis sve majstore, posavjetujes se sa njima sta, kako, gdje, da je sve jasno kad se bude startovalo.

I onda, 7 dana prije otvaranja birackih mjest BUUUUUM svi u akciju i sve bude gotovo do zvanicnog saopstenja RIK-a! ;)
Post Reply