montazna hala-sendvic paneli

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Najvise se isplati naci i kupiti neki stari hangar ili zidani objekat koji vec ima sve te dozvole i renovirati koliko se moze, jedino je problem sto su sve to vec odavno pokupovali biznismeni bliski vlasti tzv. tajkuni!
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Sasa wrote:Najvise se isplati naci i kupiti neki stari hangar ili zidani objekat koji vec ima sve te dozvole i renovirati koliko se moze, jedino je problem sto su sve to vec odavno pokupovali biznismeni bliski vlasti tzv. tajkuni!
Zar ih ima i kod vas, a ja naivac mislio da je to naša specijalnost :pun:
User avatar
Vinkl
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Dec 2012 11:38
Location: Beograda

Post by Vinkl »

Trenutno stanje je da je u proseku izgradnja montazne hale negde oko 130 EUR/m2. Takva hala mora biti iskljucivo od panela sa kamenom vunom da bi jednog dana dobila sve papire i da bi mogla, eventualno, da se osigura.

Termicki paneli od poliuretana su daleko bolji al' inspekcija nece dati upotrebnu dozvolu za radionicu/proizvodnju takvom objektu. Postoji mogucnost da i takva "prodje" ali trazi instalaciju kompletnog i naprednijeg sistema protiv pozarne zastite koja kosta mnogo. Proletos se zapalio jedan magacin na Ledinama od PU panela. Vatrogasci nista nisu mogli da urade sem da kontrolisu gorenje tj. da se vatra ne rasiri. Izgorelo sve, do temelja a celicne konstrukcije se isavijale kao rezanci.

Dosta nasih bravara sad radi sa Bugarima, uvozi njihove hale. Iz nekog razloga pre par godina Bugari su postavili tih hala boga oca dal' zbog nekog dila sa EU ili sa Rusima, ne znam tacno... Elem, to je sve palo u vodu i sad ih daju, za nase uslove dosta povoljno.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Imaš li kakvu internet stranicu gdje se mogu vidjet te bugarske hale ? i cijene naravno .

Ako da postavi link , hvala
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Vinkl
Majstor početnik
Posts: 106
Joined: 19 Dec 2012 11:38
Location: Beograda

Post by Vinkl »

ropee wrote:Imaš li kakvu internet stranicu gdje se mogu vidjet te bugarske hale ? i cijene naravno .

Ako da postavi link , hvala
Za sad nemam. Pokusavao sam nesto sam da iscackam ali bezuspesno.

Treba da dobijem kontakt coveka koji samo sa tim radi pa se nadam da ce da me uputi.
Naravno, cim dobijem neki link ili nesto slicno postavicu ovde.
Post Reply