jedan dimnjak

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
Post Reply
User avatar
sandraswe
Šegrt
Posts: 22
Joined: 23 Nov 2011 00:53

jedan dimnjak

Post by sandraswe »

Postovani forumasi, imamo jos jedan mali problemcic ili nedoumicu pa ponovo trazimo vasu pomoc i savet...
Kad smo radili kucu lose smo procenili mesto za dimnjak i sad je tu tacno dosla greda tako da nema sanse da se napravi dimnjak mozda tek naleto nesto da izadamo od temelja uz kucu, posto mi zivimo na spratu, ali posto vec imamo jedan dimnjak koji ide iz temelja i on se koristi lozi se smederevac dole pitanje je da li moze da se napravi na njemu jos jedan otvor sa strane pa da se lozi na dva mesta na donjem spratu i gore
Nadam se odgovoru i hvala unapred
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

naravno da moze ....kod mene su prikljucene dvije peci na jednom dimnjaku..... pod uslovom da je dimnjak ozidan kako treba :)
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
sandraswe
Šegrt
Posts: 22
Joined: 23 Nov 2011 00:53

Post by sandraswe »

ovaj nas je od cigle,da li to igra neku ulogu
User avatar
malina994
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 30 Oct 2011 21:12

Post by malina994 »

Po pravilu jedan dimnjacki kanal zidan opekom moze da primi dim od dva grejna tela koja se nalaze na istoj etazi pa se zato kod visespratnica radi ili vise kanala, ili u zadnje vreme koriste se dimnjaci zidani sunt elementima. Tako je msm u teoriji. A kakva greda je u pitanju?
User avatar
damir1
Šegrt
Posts: 31
Joined: 09 Oct 2011 07:51
Location: Mali Zdenci

Post by damir1 »

može ali ažnja nesmiju ti ići ulazi u dimnjak u istoj ravnini. Najmanje pola metra mora bit raspon između visine rupa od rupe u dimnjaku .Ako su rupe u istoj visini neće ti peći vuć.
User avatar
malina994
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 30 Oct 2011 21:12

Post by malina994 »

E da to sam zaboravio da kazem!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

može, loži se na različitim katovima, to bi trebalo raditi dobro
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
niko
Majstor početnik
Posts: 104
Joined: 12 Jul 2009 13:02
Location: Banja Luka

Post by niko »

Ja se vec najmanje 25 godina grijem sa dva sporeta na jednom dimnjaku, a ozidan je ciglom.Sporeti su na razlicitim nivoima, odnosno razmak izmedju jedog i drugog otvora je oko 2 metra.Jedino sto se dimnjak prije zacepi od gornjeg otvora, ali se svejedno mora sa vremena na vrijeme cistiti.Znaci, po mom iskustvu , nemoj se nista ustrucavati, samo ga polako izbusi i lozi.
Post Reply