Израда абрихтера

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Pero da te pitam, jesu li ti ploce na ekscentre ili stelujes na srafove. Inace lepa masina. Takodje me zanima ako koristis abriht pa posle diht dali se nozevi rasteluju. Moja hobi 89 me ubija stalno se rasteluje. A imam prijtelja koji ima 2 Yakorude jednu koristi kao abriht, a drugu kao diht - razlog stelovanje nozeva
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Pa i ja radim sa masinama svojerucne izrade i to vise od 25g. Rade dobro tacne su ali ne i lepe. I ja sam masinac po struci radio sam u metalnoj industriji preko 20g. a stolar mi je bio otac pa sam tako i ja nastavio. Kupovnu veliku frezu sam ja morao komplet da restauriram jer je bila zapustena pa i nju kao da sam ja pravio jer pola delova je uradjeno ssm.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

noževe kad naštelujem tako stoje do sledećeg oštrenja nema pomeranja bez obzira radio diht ili abrihter
ploča se šteluje na excentre ide napred nazad kad ide napred ide gore a nazad dole a ploča koja se otvara kad radi diht naštelovana fiksno još kad sam namestio abrihter i tako stoji i po njoj štelujem noževe
jedino bi trebao donju ploču dihta malo korigovati pola mm kad propuštam nešto šire ali nema veze pošto neradim stolariju već jedno pet šest god. pa nek stoji tako da diht sad retko koristim uglavnom abrihter na njemu samo poravnam one moje drangulije što rezbarim
inače mašina radi sasvim ok prošle zime sam radio onu moju fajront kuhinju sa njom
a dok sam radio stolariju radila je po 6-10h dnevno
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Evo i moje masine u toku je farbanje inace je nova , napravljena i nikad koristena ,majstor je nije ofarbao pa mi oci sad ispadaju od smirglanja. Ostaje jos par detalja da odradim pa kacim slike .
Ploca na masini je nosac motora nije ulazna-izlazna. Uradjeni su otvori za valjke dihta ali na tome je i ostalo-nikad nije dovrsen diht .
Bio sam veliki skeptik po pitanju pravljenih ali sa razlogom jer su 90% teski krsevi i losih resenja . Medjutim evo vam ideje ako pravite sami . Ovo je kopija italijanske Mini Max masine bar veci deo resenja .
Okacicu jos slika ovih dana .
Pre :
Image

Posle:

Image
Last edited by venzinatiko on 24 May 2017 16:41, edited 1 time in total.
Post Reply