Pitanja oko izgradnje drvene kuce

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:53, edited 1 time in total.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Grufiću neznam koliko si sve to pretraživao po netu u vezi tih kuća ali pogledaj oliti utipkaj u tražilici drvene kuće i kad ti izađe pogledaj kuće od mog prijatelja Gašperića,znači drvene kuće Gašperić iz G.Kotara točnije iz Ravne Gore.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:53, edited 1 time in total.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Jagodinac ti bi hteo više nešto ovako osećam !!Haa http://www.bayerwald-blockhuette.de/ To je ta bavarska bajka i klinika švarcvald !!!
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Tema pomerena, ne pripada u berzu poslova no u pitanja.
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:52, edited 1 time in total.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Bilo pomeranja ili ne tema je Kuća brate, a kuća nije stolčić ili kutija šibica ,kuća se kod nas ne naziva za đzabe bunar ? (Jer celog života i dok živiš ulažeš u nju).......... Jagodinac zbunjen si dobro znam da procenim ljude Pomoć ti je tu ali ti iskreno neznaš ta hoćeš jer što više znaš sve više komplikuješ svoju prvobitni SAN ili ti ideju o onome što želiš iz iskustva rečeno nema brate puno filozofije ,a ako je komplikovano i kilavo , posle bude kasno. Ono što vidiš samo malo poboljšaš i to je to malo prilagodiš Eto Aj sada daj više plan majke ti Å ta hoćeš šta stvarno želiš i idi ka tome Nema se vremena u lajfu brate Evo ti ova bavarska kuća 155 000 eurića ako 30% bude jeftinija da je naprave naši stolari ti si car tamo gde si ? Ejj bre brate mili Neću više ništa da dodajem ako ti se nesviđa nešto Administratore Å šššfffiiiiitttt BRIÅ I ME Aj više .......................
Last edited by MapleMan on 07 Jul 2010 15:18, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

MapleMan wrote:Bilo pomeranja ili ne tema je Kuća brate, a kuća nije stolčić ili kutija šibica ,kuća se kod nas ne naziva za đzabe bunar ? (Jer celog života i dok živiš ulažeš u nju).......... Jagodinac zbunjen si dobro znam da procenim ljude Pomoć ti je tu ali ti iskreno neznaš ta hoćeš jer što više znaš sve više komplikuješ svoju prvobitni SAN ili ti ideju o onome što želiš iz iskustva rečeno nema brate puno filozofije ,a ako je komplikovano i kilavo , posle bude kasno. Ono što vidiš samo malo poboljšaš i to je to malo prilagodiš Eto Aj sada daj više plan majke ti Å ta hoćeš šta stvarno želiš i idi ka tome Nema se vremena u lajfu brate Evo ti ova bavarska kuća 155 000 eurića ako 30% bude jeftinija da je naprave naši stolari ti si car tamo gde si ? Ejj bre brate mili Neću više ništa da dodajem ako ti se nesviđa nešto Administratore Å šššfffiiiiitttt BRIÅ I ME Aj više .......................
:D:D:D
sta vise dodati.:lol::lol::lol:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

očigledno priča klasika da se j.....a da ne uđe dođe iz belo svet pa ćemo ovde jeftino
tu ljudi nemu lebac da jedu pa će džabaka odraditi sve
odo ja na pametnije teme
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:52, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Momci, malo smo van teme. Jedno je tehnologija, a drugo finansije. I znanje nešto košta, a to su u međuvremenu naučili da cene i ovdašnji majstori.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Poštovani gospodine Gruficu.

Ja ovu temu nisam pratio od početka jer me nije interesirala,ali kako sam primjetio da se ona razvila na nekoliko stranica rekoh sam sebi sigurno ima nešto zanimljivo pa da pogledam.Moram priznati da nisam pročitao sve do zadnjeg slova ali sam pročitao manje više pa skoro sve.Osobno niti Vas poznam niti ću ikada imati tu priliku jer smo ovdje neki slučajno neki iz dosade a neki iz ljubavi prema ovom zanatu,a koliko vidim Vi ste ovdje da bih našli nekoga majstora ko bi Vam odradio posao.No sve to i nije tako bitno,već to da su Vam pojedinci dali neke informacije u vezi Vaših zahtjeva i u vezi Vašeg projekta,ali ste Vi neodlučni.Na prvom mjestu biste trebali znati šta Vi uopće želite pa tek onda da tražite majstora.Ima ovdje jako puno ljudi koji su sposobni napraviti i puno više nego šta Vi trebate,ali kad ti isti majstori znaju Å TA treba raditi.Ovo Vaše pisanje u zadnjem postu naime nije ljepo od Vas,nije ljepo prozivati neke ljude a da ih pritom niste niti vidjeli a kamoli s njima surađivali.Na ovom forumu ima sposobnih ljudi da odrade pošteno sve šta si Vi zamislite samo morate se odlučiti.Gledam i čitam Vas zanima ovo pa ono pa biste Vi to ovako pa onako i dajete potpuno drugu sliku sebe ovdje,stoga ako Vam treba majstor za složiti kuću od drveta ovdje ćete ga naći sigurno jer to može odraditi većina ljudi ovdje prisutnih a i ako nemože zna ko bi to mogao bez problema samo Vi recite Å TA treba.Nemojte me krivo shvatiti na svemu napisanome nije mi bila namjera nikoga vrijeđati ili nedaj Bog umalovažavati ali mislim da su Vam kolege dali konkretnu pomoć i iskazali volju za radom a sada je na Vama red da se odlučite šta želite i kako želite a ne iz posta u post mjenjati mišljenje i buniti samog sebe a onda i sve zainteresirane za posao.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

;)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

For mistery Grufić Dijaspor ! "Ocigledno bi neki na ovom forumu da ja otvorim kesu i kazem; KOLKO TREBA BRATE, NE PITAM ZA CENU, SAMO NEKA JE PRVA KLASA, UDRI..... "

Pa Hvala Bogu Ukapiro si Čoveče Samo je razlika šta je velika lova tamo a šta ovde pobogu čoveče koja je razlika. Primer Ti mi uletš 3, 4 soma za neke testersa sa kojima ću radit, alat recimo? I gde oćeš kuću tamo vamo nema frke oš na kraj sveta ? Nema veze , Tvoj materijal moje ruke moja ekipa Oćeš da biraš nekog odavde prosto ko pasulj A to napraviti nije komplikovano čoveče Kuća ko kuća. Ja sam iz Novog Sada Evo ti još jedan primer Napravili su park nedavno ,za skejtere materijal sve drvo iz poljske sibirski ariš grede i daske 30 kubika, šperploče kao blažujke naše ali još jače dupli slojevi spoljne strane zaštitćene od vode 156 komada ?!! Pun šleper je bio uglavnom Sav taj materijal nije prelazi cifru od 30-tak soma evra Prostor je pokriven na 1200 kvadrata sa svim materijalom TO što neki gradonačelnik kaže da je uloženo 250 000 evra to i vrabci na grani znaju da nije moglo toliko da košta No Majstor skojim sam se lično upoznao je Å panac Tip je radio sam sa jednim do dva pomoćnika naši domaći radnici I sve je završio za dvaest dana ? Više je para uzela njegova firma recimo za ruke nego za taj materijal to budi siguran. Smisao ovoga što pišem jeste sledeće ! Svi mi ovde možemo da napravimo sto takvih igrališta i jeftinijih i boljih ?!!! Ali učemu je štos Jer imaš reg firmu stolarsku Imam jer imam Znanja Imam jer imam alata imam Pa gde je problem ? E problem je jer nemaš posebo namenjenu firmu sa pravim sertifikatom koja se isključivo bavi pravljenjem igrališta po Evropskom standardu.Pa šta tu sve dođe u tu firmu, arhitekta zaposlen sekretarica kuca maca mamina mama španska serija na kraju ...... I onda ti moj lepi imaš dozvolu da praviš najskuplja igrališta na svetu ????. A pošto nema firmi koje imaju takav sertifikat ovde je moro neko da radi sa strane , Razumeš e tako isto i sa tom kućicom , Niko nije ni ovde naj naj da i tvoje muke nerazume ali još dalje da je neko glup i nezna šta je preko EU ni(blizu) JA
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

A i za ovo da se vratim da dodam ! Grufić ""To sto bi neko hteo da zna zasta daje pare ne inponuje, nije pozeljno kada neko previse pita, sto manje zna vise moze da se muva, jel to ta formula?""

Vidiš ti pitaš, ali nedaješ odgovore kako stoje stvari sa gradnjom neke ili bilo kakve kuće u inostranstvo ,ti se plašiš da te neko ovde ne zavrne ( ne na ovom forumu već u srbiji ) a ti negovoriš bato dal mene ili nekog od nas ti možeš da zavrneš ,upravo nekim pravilima koja sa sigurnošću moraju da postoje tamo u toj evropi U Italiji su doneli zakon da ako praviš kule od peska na plaži dobijaš kaznu od 500 evraaaa EEjj ( jer može neko da se povredi Pazi majketi ? ) Hraniš golubove u Rimu ! 150 evra zapališ cigaru 360 evra poljubiš ženu pored neke fontane 150 evra ( nema ljubakanja, zakon i heb....se) Namlatili lovu italijan samo tako ,eno svi se žale ?

A ti tražiš formulu ? ,pa tu formulu kako se ovde radi ni anštajn nije znao kad je dolazio Još su onda govorili po komšiluku "enoga onaj ludi Marićev zet" Ej bree !!

A za to što lomite kičmu po inostranstvu zaboli me baš tako jako !!
Last edited by MapleMan on 08 Jul 2010 13:47, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
Post Reply