Pitanja oko izgradnje drvene kuce

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

E ovo je pravi primjer investitora koji je htio da prodje jeftinije pa nije ukazao povjerenje firmi ili pojedincu sa iskustvom vec sve na svoju ruku/muku!!!
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:53, edited 1 time in total.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Nema tu mjesta smijanju moj prijatelju, kuca prelijepo izgleda ali nije uopste dobra kao sto izgleda!

1.Ima konstrukcijskih gresaka (npr. greda iznad vrata koja povezuju hodnik i garazu visi u vazduhu a na nju je u dijelu koji visi naslonjena greda koja nosi pod potkrovlja tako da se donja greda vec iskrivila 4-5 cm sto se vidi na slici 236!)

2.Brvna(daske) nisu dobro pripremljena prije vadjenja falca na frezeru tj. stranice im nisu pod uglom od 90stepeni jedna u odnosu na drugu sto je prouzrokovalo lose slaganje odnosno krive zidove sto se vidi na slici 141.

3.Majstor koji je obradjivao brvna i da nije imao kontra alat mogao je sa istim ravnim nozem da pravi musku i zensku stranu al mu se vjerovatno nije isplatilo da provlaci 3-4 puta za pare koje je dogovorio sa investitorom koji gleda da ustedi sto se vidi na skoro svakoj slici! Ovakav spoj sa dodatom letvom pusta vodu unutra kad kisa pada sa udarima vjetra i zadrzava vlagu u falcu sa gornje strane brvna sto ce da prouzrokuje brze propadanje drveta. A osim toga ako mu je gradja dobro suva kad se natopi vodom ima da pokida sve one navojne sipke sto je stavio, a sta ce da se desi sa gipsanim zidon ne smijem ni da zamislim!

4.Drvo je stitio (lakirao) tek po sastavljanju sto nije dobro ni zbog sipca ni zbog vlage sto se vidi na slikama.

5.Kad je kupovao gradju za kucu nije bas puno birao pa ima dosta "srca" sto ce poprilicno da ispuca, a vec je pocelo sto se vidi na slici 284.

6.Sta je ovdje krivo, drveni ili betonski stub? Slika 265!

7.Razmak izmedju unutrasnjih stubova je prevelik pa mislim da je krovnoj konstrukciji trebalo dodat i horizontalne grede iznad korisne visine tako da nebi smetale nicemu a bile bi jako korisne sto se vidi na slici 276!

8.Obrati paznju na salovanje stepenica za ulaz u garazu slika 147!

9.Dosli mi gosti a nije da nema jos ovakvih "sitnih" gresaka! Sto se ne vidi na slici!:D
Last edited by Sasa on 02 Jul 2010 20:59, edited 1 time in total.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Ja bih još samo dodao da je to sve ali ne drvena kuća. Pre SSM kuća sa drvenom fasadom. Skup hobi.
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:53, edited 1 time in total.
User avatar
parketar
Majstor
Posts: 272
Joined: 09 May 2009 21:37
Location: Pancevo
Contact:

Post by parketar »

pogledao sam slike,i realno ovo nije uopste lose i nema nekih vecih zamerki.sasa je u pravu za ovu gredu koja visi u vazduhu,ali predpostavljam da je to nekako reseno kasnijim radovima.bolje bi bilo da je radio musko zenski spoj ali sta je tu je.najveca zamerka mi je to sto je radio kucu od drveta a zatim je oblozio unutrasnje zidove gipskarton plocama.totalna glupost,je to uraditi ako vec radis brvnaru.upravo drveni enterijer je ono sto daje dusu i toplinu boravku unutar nje.sve ostalo su sitniji nedostaci i nista nepopravljivo.
User avatar
Pedjamil
Majstor početnik
Posts: 125
Joined: 16 Sep 2008 18:50
Location: Beograd

Post by Pedjamil »

Pregledao sam sve slike sa linka i slazem se sa kolegama (bar sto se kritika tice). Svakako je divovski posao pitanju , a izgleda da je vlasnik uglavnom sam radio pa mu za to skidam kapu. To definitivno nije dobar nacin za pravljenje kuce (u smislu konstrukcije i izvedbe). Ostalo je stvar ukusa i licnog stava.
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:54, edited 1 time in total.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5371
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

aj brate pocni tu kucu pa slikaj ,pa cemo komentarisati(na bolje)naravno u tvom interesu.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:54, edited 1 time in total.
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

ovo drugo je lepše i bolje kao naši stari što su radili
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Dobro je i jedno i drugo ako se pazi kako se radi.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
grufic
Šegrt
Posts: 37
Joined: 03 Jun 2010 13:16

Post by grufic »

.
Last edited by grufic on 09 Jul 2010 23:54, edited 1 time in total.
User avatar
SHABI
Precizni šegrt
Posts: 67
Joined: 07 May 2010 20:43
Location: Svilajnac-Sedlare
Contact:

Post by SHABI »

Mislim da nema potrebe a i ruzno ce da izgleda
Blago onom ko zna da ne zna a hoce da zna
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

nemože oba samo jedno treba da odlučiš
ako kombinuješ oba u jedno neće ličiti ni na šta
za sve je kriv Toma Sojer
Post Reply