Pitanja oko izgradnje drvene kuce

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Molio bih da se diskusija stiša i da se smire strasti. Hvala na razumevanju.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja mislim da ova diskusija ide u dobrom pravcu obostrano jer ce jednog momenta stvari leci na svoje.naravno da svako ima pravo da iznese svoje misljenje i da niko ne treba da stoji na nicijoj strani ali neke stvari su kontradiktorne i nedorecene obostrano,stoga bi bilo lepo da svako objasni polako i bez mnogo uzrujavanja svoj pogled na istu temu i dokumentuje na sebi svojstven nacin.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

mi ovde ne lomimo kičmu samo tamo preko se izgleda lomi i tamo znaju sve tamo su kuće od čokolade a prozori od marmelade......
tamo se radi ovde ne
svi znamo kolko se radi u stolarskoj radionici kolko radiš toliko imaš i tu nema šta da se muva i muti
sve je crno na belo tolko matrijal ruke za to su tolko i tačka oćeš nećeš ne moraš
e sad ima nekih stolara koji rade za crkavicu ili dopunjuju kućni budžet posle posla e ti heb... ove prave stolare

a iz tvojih postova grufiću nismo saznali ni šta želiš ni šta hoćeš
što se tiće povratnika iz inostranstva i koji tamo rade daleko im bila kuća od moje radionice samo te potcenjuju i sve bi za pola para kolko plaćaju ovdašnji ljudi
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Iskreno nebih htio dolijevati ulje na vatru a isto tako nebih htio ovdje nikoga niti vrijeđati ali niti umalovažavati pogotovo ničiji rad trud niti znanje i iskustvo,ali se u potpunosti slažem sa kolegom Perom detlićem.Iz iskustva bih htio reći još i to da svi povratnici iz inistranstva koji hoće nešto ovdje da naprave ili sagrade njihov novac vrijedi uvijek minimalno duplo više nego naša muka i jad.Stoga poštovani gospodine Grufiću nemojte se srditi ja Vas neželim vrijeđati niti bilo šta drugo a to sam već rekao u prijašnjem postu,ali nastup Vam je malčice kriv prema ovim ljudima ovdje.Ja Vam iskreno želim da napravite kuću za što manje para i što veću ali budimo realni.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ocigledno je da dva sveta imaju dva razlicita pogleda na svet.
Bojim se da smo preterali u "insistiranju na svom pogledu".
Da tacno je da nekada "oderu" one sto su se vratili. Da tacno je da nekada oni sto su se vratili misle da je ovde sve dzabe.

Iskreno, vec neko vreme razmisljam da jednostavno zatvorim ovu temu, posto u njoj ima sve manje korisnih poruka, i pocela je da se svodi na prepucavanje "vi bi nas da zeznete" (a vi su jedni ili drugi, zavisi ko pise).

Ali nekako se nadam da ce ovo ipak da krene u pravom smeru, i da ce se pojaviti korisne, obrazlozene informacije tipa: Ovaj sistem gradnje je dobar zbog toga i toga, ovaj je dobar zbog necega drugog, ja bi hteo kucu koja je otprilike te velicine (mozda sam propustio, al cini mi se da to ni jednom nije pomenuto), dopada mi se ovaj sistem na sta kod njega da obratim paznju...

Ko sto napisa Bojan, spustite loptu, i dajte da se bavimo daskama a ne time ko je odakle.
User avatar
markonii
Precizni šegrt
Posts: 85
Joined: 26 Oct 2008 08:14
Location: timocka krajina

Post by markonii »

a sad ja...:), video sam samo na jednom sajtu tih drvenih kuca (brvnara) da su spomenuli da je tek u pripremi davanja ili to jest izgradnja istih na kredit...pa ako je neko negde video ili cuo dali neka kompanija daje na kredit takav jedan stambeni objekat...
kako citas....tako razumes...
User avatar
Damir 66
Majstor
Posts: 331
Joined: 09 Sep 2009 23:16
Location: Zagreb

Post by Damir 66 »

Kod nas u HR je popularno kupovati stare i dobro očuvane drvene kuće, rastaviti ih i preseliti na novo mjesto.Znam da su ih stranci masovno kupovali i odvozili u svoje zemlje, ali mislim da je izglasan zakon protiv toga jer su one kulturno blago.Čak i jedan naš Saborski zastupnik ima jednu takvu kuću i izgleda fenomenalno.Možda bi kolega Grufić mogao i o tome razmisliti ako u RS postoje takve stare kuće za prodaju.
Post Reply