Proizvodnja dascanih ploca

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
Post Reply
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Proizvodnja dascanih ploca

Post by nikola28 »

Evo svima teme za razmisljanje,nijedno misljenje nije suvisno,hvala na svakom savetu i komentaru...
Razmisljao sam o proizvodnji dascanih ploca od mekih vrsta drveta koje se mogu koristiti za pultove,sankove,vrata,prozore,oblaganje enterijera...Interesuje me da li postoji potraznja na trzistu ili svi stolari sami prave te ploce...Ako neko kupuje te ploce-gde ih kupuje,cena i da li su zadovoljni kvalitetom...
Unapred hvala svima...
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Ja ih uglavnom radim sam jer ne pravim mnogo toga tako da mi nije problem uraditi. Ali znam mnogo majstora koji nemaju bas toliko alata pa su prinudjeni da kupuju gotove. Sto se tice gotovih ima ih dosta u prodavnici "Uradi sam" a tamo imas i cene za odredjene dimenzije. Pa otidji tamo uporedi cene i vidi da li mozes da se uklopis u to. Ako mozes napravi probnu seriju pa ponudi nekim prodavcima pa ces videti kako ide. Nemoj samo da se zaletis pa puno da ulozis jer je to vrlo neizvesno.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cini mi se da je Rade pricao o nekoj firmi iz... e sad jel bese Pozege, Ivanjice... tako negde, koja ih radi.
Potrazi malkice po forumu, naci ces koja je firma.
User avatar
nikola28
Majstor majstora
Posts: 566
Joined: 22 Jun 2010 18:40
Location: Lazarevac

Post by nikola28 »

Ima li jos neka firma kao ''Uradi sam''?
Firma je u Ivanjici i zove se ''Gradac'',koliko sam cuo i ne ide im bas nesto...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Imas i u Merkuru, a cini mi se da ih ima i Artinvest.

PS
ima sad sam pogledao: http://www.artinvesthome.com/katalog.php?catID=1143
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Ovi u Merkuru su promenili dobavljača (više nije austrijski/nemački nego slovenački) i sad su daske nešto lošijeg kvaliteta, ali po istoj ceni :( .
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Za vece serije ploca(ako pricamo o cinkovanim plocama) obratite se JAVORKU iz Niksica, ako vam treba veca kolicina napravice vam jer imaju specijalne masine koje to rade automatski a kvalitet je svjetski! Znam recimo sto se Srbije tice da je Trifunovic kod njih radio ploce od kojih je pravio namjestaj za izvoz u Njemacku!
Last edited by Sasa on 29 Jun 2010 19:58, edited 1 time in total.
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ivanjica ,Vuckovica,rade tvrdo drvo vrhunski.Skupa je to proizvodnja ako hoces kvalitet.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

:)
Mislim da trebas da pogleda u svom dvoristu,krevete pravi Simpo,Dalas..........................................................................................ali i ja ;) .

Kvalitet = Cena
Brzina =Zarada

Samo napred,normalno ne zaleci se,pravi koliko mozes da poneses.
Ja znam da sam plocu od lameliranih camovih letvica 20x20mm,sa spoljne strane oblepljene blind(mislim da se tako zove)furnirom imao u ponudi na 400evra/1m3 u debljini 45mm.
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

ja sam ih uvek pravio sam daleko mi da idem do BG za gotove ploče
za sve je kriv Toma Sojer
Post Reply