Izrada radionice

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Da li si Djagi napraviu radionicu u postojecem plasteniku ili si ga pravio namenski za radionicu?
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

Ne prijatelju konstrukcija jeste za plastenike samo sam mere izmenio.Dve crvi od 6 metara spojene na sredini i savijeno u luk Dobijes 8m sirinu i 4m visinu,prva poprecna koja drzi luk je na 2.65 visine i iz nje se granaju podupiraci.Sve to cini jedno platno koje kosta 55e.Platno od platna sam stavljao na razmak 1.75m i preko toga patosao colarom daskom pa pocinkovani lim preko toga (jeftinije od tegole)Za dnevno svetlo koristio leksan a sijalice, neonke po mogudjstvu sto vise.Sad za izolaciju moze sa unutrasnje strane da se lepi stiropor,a celu povrsinu sam grejao topom na plinu za 15 min.Postoji slika koju je Mbole uslikao kada je bio kod nas u Trsteniku tamo gde su motori ali nije problem ako te bas zanima uslikacu da se bolje vidi,javi se na pp i sdtavi broj tel.Pozdrav
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Da li si koristio plasticne cevi?
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko se secam cevi su metalne
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

cevi su metalne pa pocinkovane.Mbole nadji onu sliku pa je ubaci ovde mislim da se vidi
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

evo ih par gede se vidi konstrukcija u pozadini
Image
Image
User avatar
bata
Brzi dodavač alata
Posts: 6
Joined: 24 Apr 2009 13:30

Post by bata »

jeste da je ova tema stala pre vise od godinu dana, ali ipak da pitam>

gde je tema (ako postoji) u kojoj je detaljnije opisan ovaj plastenik ?

da li se u njemu moze , drzite se , stanovati ?! (obzirom da je opisan kao dobro izolovan objekat)
User avatar
annenad
Samostalni majstor
Posts: 194
Joined: 03 Sep 2008 07:04
Location: Novi Sad

Post by annenad »

Evo da se i ja ukljucim.
Ja sam sebi pravio zidanu prostoriju, istina za druge namene, koja mi sada sluzi kao radionica.
Prostorija je 6x5 metara i visoka nekih 2,30m (nisam mogao dublje da ukopavam u breg. Pokrivena je plocom. Gradili smo je sami (Cale, burazer i ja). Platili smo samo majstora za plocu i za malterisanje spolja i iznutra. I da skratim, kostalo me je sve zajedno (i sa ogradom na ploci, posto je koristim kao spoljnu terasu) i sa ogradom prema ulici i komsiji (nekih 25m sto betonskog podzida sa metalnom ogradom) oko 4000 evra. Naravno da smo sve placali mozda bi bilo vise. Sve ovo je radjeno pre 3 godine tako da ne znam koji je red troskova danas. Ovo je samo da imas neku orijentaciju.

Pozdrav...
Ne veruj ženi koja laže...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nazalost Djagi je trenutno bez interneta, pa ne moze da ti odgovori oko uslova koji unutra vladaju tokom raznih godisnjih doba.

Nismo ni u jednoj temi detaljnije opisivali, imas jos po koju slikicu u viewtopic.php?id=320
Post Reply