Izrada radionice

Deo foruma namenjen velikim projektima, koji ne spadaju u nameštaj
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Izrada radionice

Post by velja »

Kad smo vec kod velikih projekata, interesuje me da li je neko imao iskustva sa preduzimacima. Konkretno, kada bih pravio radionicu 6x 4m u svom dvoristu, koliko bi to moglo da kosta? Znaci, sve njihovo, kljuc u ruke. U to bi uslo zidanje, krov, elektroinstalacija i malterisanje spolja i iznutra. Mozda je pitanje malo off topic ali kad nemas radionicu veoma je topic!

Velja
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Drugar je radio, bas radionicu (doduse malo vecu 8X12m visina 5m ravna ploca odozgo), i bio je jako zadovoljan preduzimacem. Nije bilo bas "kljuc u ruke" posto je drugar nabavljao materijal (mislim da se njemu tako isplatilo, posto je radio neke kompenzacije), al su komplet ruke bile tipa: ti nemas pojma da ti se mi nalazimo u dvoristu. Znaci nista "majstori jel moze kafica", picence, rucak... Sav alat od mesalice, preko olovke pa do podupiraca je preduzimacev.
Mogu da se raspitam za telefon pa ako si zainteresovan da ti se jave.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

ma bitna mi je samo cena, ili po kvadratu ili djuture. Posto je njegova 4 puta veca verovatno je i 4 puta skuplja. Treba mi neka orijentacija. Svakako ne mislim sutra to da radim. Pitaj ga za cenu u svakom slucaju. Pricao sam sa nekim ljudima i generalno ti ispadne isto pop ceni ili skuplje ako radis sam.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

Veljo, ako krećes u te radove predvidi odma za ventilaciju ciklon( kanale u podu) i eventualno na tom mestu gde misliš da ti stoi mašina da bude malo jača stopa ili 5-i ležaj :)



pozdrav :cool:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne verujem da bi ti cena nesto znacila, posto je to radjeno pre jedno 5 godina (jos su marke bile u opticaju).
Pitacu ga u svakom slucaju. Bas sutra dolazi kod mene, na jedan "dogadjaj sa pevanjem i pucanjem, i ritualnim tamanjenjem prasića to jest domorodacki svinjocid", povodom obelezavanja 45 godisnjice, od rodjenja moje malenkosti :)
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Pa srecan rodjendan mBole.....prijatno
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Srecan rodjendan!
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Hval, hvala.
Nije to mali uspeh u zivotu :)
Mada opet..., planiram da dostignem dedu (104), tako da jos nisam ni do pola dobacio :D
User avatar
vladapvlvc
Samostalni majstor
Posts: 170
Joined: 26 Feb 2008 22:50
Location: OBRENOVAC BRE

Post by vladapvlvc »

mbole wrote:Hval, hvala.
Nije to mali uspeh u zivotu :)
Mada opet..., planiram da dostignem dedu (104), tako da jos nisam ni do pola dobacio :D
Zivio dekara!!!!!!!!!!!!
VELIKE tajne MALIH majstora
User avatar
kaste
Šegrt
Posts: 40
Joined: 24 Jan 2008 17:48

Post by kaste »

Veljo,neznam cime se bavis i dali imas vise prostora u dvoristu ali ja imam radionicu 4X5 i masinsku sobu 4X6 i magacince (citaj svastaru) 3,5x3 pa ume da bude jako tesno.
Razmisli,6X4 je cak i tesno (barem meni) za kombinirku 51cm , u pojedinim slucajevima obrade sam primoran da je pomeram.A to je samo kombinirka a gde su ostale masine,pa tezga,a gde ce materijal,pa onda ti...? Nacrtaj ti to u CAD-u ili COREL-u u razmeri sa masinama i radnim povrsinama sto je daleko vece od same masine pa razmisli. Bice najskuplje ako ne sluzi svrsi i ako nesto novo treba prepraviti i prosiriti.
Prostora nikad dovoljno. PRIMER: Uzmi plot od vrata i probaj da se njime setas po dnevnoj sobi (obicno su 4X6m), namestenom namestajem i stolom u sredini
Dobro razmisli.
Last edited by kaste on 17 Mar 2008 10:41, edited 1 time in total.
User avatar
vladapvlvc
Samostalni majstor
Posts: 170
Joined: 26 Feb 2008 22:50
Location: OBRENOVAC BRE

Post by vladapvlvc »

Sto veca radionica bolje je,uvek ono ali shto veca radionica veci prohtevi,vishe para za mashine itd,tome nikad kraja.
VELIKE tajne MALIH majstora
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Meni se izuzetno svidelo Djagijevo resenje sa plastenikom.
Em je dosta jefino, em je prostor odlican (nema stubova, pregradnih zidova..., svetao je, lako se greje).
Najlepse je sto ti ne treba ni gradjevinska dozvola (plastenik nije gradjevinski objekat).
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

A kako stoje stvari sa izolacijom i grejanjem zimi?
User avatar
Misko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 240
Joined: 21 Dec 2007 14:45
Location: Beograd

Post by Misko »

Staviš mineralnu vunu ( debljine 10cm ) između panela i eto ti izvrsne toplotne izolacije.;)


Pozdrav Misko.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Posto ima dosta povrsine koja je pokrivena leksanom, imas staklenu bastu.
Mene je vise brinulo pregrevanje leti, ali Djagi kaze da nije problem poso je ostavio prozor na vrhu, pa kad otvori njega i vrata, posto je dosta visoko, vuce ko odzak i ne pregreva se.
Uh, gadno sam poseko ruku u petak, pa sad kucam samo desnom i to jednim prstom (posekao sam se nozem, ne stolarskim alatom).
Djagi bi mogao da da vise detalja.
Post Reply