Nezgode koje se desavaju na stolarskim masinama

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Sta reci na ovu temu retkost je da neko se nije povredio u ovom poslu. Ja sam na desnoj ruci srednji prst tri puta povredio na istom mestu. Prvo sam ga na bansek roteroao po sred nokta pa pravio od jednog dva, zatim taj isti prst mi je upao u abrihter i na kraju sam ga probusio. I dan danas mi ispod tog nokta pokusava da raste jos jedan nokat i uvek boli ikrvari kad isteruje. Prosle godine mi frezer osisao nokat na levom srednjem prstu tj izvidjacu pa mi skinuo meso i nokat, a letos sam na cirkularu zakacio jabucicu na levom kaziprstu. Jos su svi na broju ali nisu bas lepi za posmatranje.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

da malo osvezimo temu :groota::groota::groota:

ko kaze da je keksara bezopasna ???

nisam jos cuo da je neko od iste stradao ::neznam::

u ponedeljak radim ceo dan s njom i na poslednjoj rupi istrgne mi svartnu iz ruke(parena bukva) i "dovati"mi prst.

epilog- zasecen nokat popreko do pola i jagodica prsta,prvu noc su mi kokoske kljucale prst(nije bilo spavanja) :pucko::pucko::pucko:

zato pazite sta radite- rutina je cudo :pun:

Image Image
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

u jeeeeeeee,nimalo bezazleno....mora da sada samo breca.Cuvaj s e i brz oporavak!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Prijatelju dobro si ti i prošao moglo je biti i gore ali nedaj bog gorega,brzo ozdravi i oporavi se.

A jest kad kažeš rutina to je najgori neprijatelj misliš pa to sam delal hiljadu puta pa kad ono jednom se i nesvrši kako se zamisli.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Saosecam sa tobom i zelim ti brz oporavak. Sretne ti rane junace tako me zeza moj drugar mada to nije za zezanje. Cuvaj par dana prst dok rana ne stegne, ne zuri sa poslom.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

hvala vam na lepim zeljama,no ja sam postovao iz razloga sto ni jednu masinu ne treba potcenjivati pa cak ni ovu "glupu"keksaru za koju moras biti "pacijent"da na njoj nastradas.

izmedju ostalog mozda se desilo i zato sto moja nije klasicna ubodna keksara nego "swing" pa joj je lakse poslo za rukom da me UGRIZE m.j.j.u.p.m.

http://www.sydneytools.com.au/shopexd.asp?id=1252
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Želim ti brzo ozdravljenje i da što prije zasviraš klavir. Odvijač je još "gluplji" pa završi u dlanu.Avatar ti je sada na mjestu.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

stari wrote:Avatar ti je sada na mjestu.
otprilike :smejanje::smejanje::smejanje:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
radenko
Vrhunski majstor
Posts: 1219
Joined: 12 Nov 2010 07:59
Location: valjevo

Post by radenko »

Brz oporavak i pamet u glavu!!!
smirglaj nikad dosta
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Doć ćeš kod nas na more i more će sve to izvući i zalječiti.:stolt:
Čovijek sniva a Bog realizira!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Nadji ti batice neku Sosu te napari to lepo ;)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ma ja to svako vece pred spavanje popiskim :oskyldig::happy:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

:prsgore:
User avatar
Veky
Šegrt
Posts: 21
Joined: 24 Feb 2010 14:33
Location: Bjelovar, HR

Post by Veky »

Je li da se pohvalim, ili da se poklopim ušima i šutim?
Prije nekih mjesec dana, 1. maj, vruće, stolni frezer i dvostrano vidija glodalo od 35mm, u 2. prolazu skidam neki zub na nekim osb daskama. Zadanja daska u seriji, predzadnji brid za obradu... Cijeli dan pazim i odmičem prste, i prođem daskom glodalo, uhvatim je odozdo podignem u zrak (ali en dovoljno visoko) i rotiram za 90°. No zaboravio sam da mi strši srednji prst na desnoj ruci. I s njim direktno u glodalo. Samo ono - tup, kao čekićem. Uopće se nisam čudio, odmah sam znao što je, instinktivno sam trznuo ruku tako da je jagodica dobila svega 4-5 rezova. Gasim mašinu, brojim prste, žena nosi gazu i prvi zavoj, ja ljut jer mi ostaje nedovršen posao i raskomadan prst. Zamotao sam prst, zamolio oca da mi završi ta 2 zadnaj brida akd ej već mašina podešena na visinu i udaljenost i otišao na kirurgiju. Za 2. dana dovršio posao na istoj toj mašini.

Dobio sam 5-6 šavova, malo su nešto porezali, oblikovali i sve skupa je dobro prošlo. Evo, jedva se vide ožiljci samo što je još uvijek utrnuo i baš nemam osjet. Ciejli vic je da mi prsti itekako trebaju jer mi je drvo hoby, a profesija informatika, a dodatni hoby sviranje kalvijatura. Istina da sam vidio jednorukog bubnjara, ali nikad 8 ili 9 prstog pijanista!

A otac... također, 1.maj prije nekih 25 godina, abrihter na MIO-standard kombinirki. Srednji prst lijeve ruke, skinuo nokat i pola jagodice pa su ga preklopili i nekako oblikovali u prst bez nokta.

Najjzivija povreda za koju sam čuo na abrihteru kolege mog oca, čovjek se poskliznuo po piljevini i cijelim dlanom prešao preko bubnja. Doslovno je na kirurgiju došao takod a je drugom rukom držao da mu ne poispadaju kosti iz te šake. Skinuo je sve prste i cijeli dlan.

Å to sam ja radio da nisam mislio gdje mi je prst? Doslovno sam pjevušio neke stihove neke pjesme. Trebalo je završiti taj dio posla i poslijepodne otići an neku feštu. Fešta je završila tako da sam ja bio jedini trijezan (zbog antitetanusa).
User avatar
slovenija
Majstor
Posts: 278
Joined: 21 Oct 2012 20:28

Post by slovenija »

singer wrote:da malo osvezimo temu :groota::groota::groota:

ko kaze da je keksara bezopasna ???

nisam jos cuo da je neko od iste stradao ::neznam::

u ponedeljak radim ceo dan s njom i na poslednjoj rupi istrgne mi svartnu iz ruke(parena bukva) i "dovati"mi prst.

epilog- zasecen nokat popreko do pola i jagodica prsta,prvu noc su mi kokoske kljucale prst(nije bilo spavanja) :pucko::pucko::pucko:

zato pazite sta radite- rutina je cudo :pun:

[url]http://img4.imagetitan.com/img4/small/4/4_003258.jpg[/url] [url]http://img4.imagetitan.com/img4/small/4/4_00214.jpg[/url]
Pa ovakvu malu i nežnu ruku ima moja žena :forvonad:


:smejanje::smejanje::happy::happy:
Post Reply